• 0

17 Mart 2020, 14:49 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı: Halkımızın Sağlığını Önemsiyoruz

Vali Balcı: Halkımızın Sağlığını Önemsiyoruz

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı tüm Tokat'ta alınacak tedbirler, Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Umumi Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında Valilik toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Yeni Koronavirüs salgını ve tedbirleri, halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları; ülkemizle eş zamanlı olarak ilimiz genelinde alınan tedbirler, yapılan çalışmalar ve bundan sonra uygulanması gerekenlere ilişkin planlamalar yapılarak kararlar alındı.
 
Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,  Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Ayhan Ocak, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kınay ve daire müdürleri katıldı.
 
 
Tüm Tokat’ta salgının yayılmaması için alınması gereken tedbirlerin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı, Çin’de ortaya çıkan ve birçok ülkede hızla yayılan Koronavirüs salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek için ilk günden itibaren gereken tedbirlerin hassasiyetle alındığını belirterek, “Halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Koronovirüs salgının yayılmaması, halkımızın sağlığının korunması için Devletimizin başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere tüm bakanlıklarımızın aldığı tedbirleri, Tokat’ta kayıtsız şartsız uygulanmak için hep birlikte hassasiyetle çalışıyoruz.” dedi.
 
Hastalığın vatandaşlarımızı etkilememesi ve yayılımının önlenmesi için tüm kurumlarımızın azami dikkat gösterdiğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, halkımızın sağlığının önemli olduğunu kaydederek, vatandaşlarımızın yapılan asılsız haberlere ve paylaşımlara itibar etmemelerini, resmi makamlarımızın açıklamalarını takip etmelerini ve alınan tedbirleri sıkı bir şekilde uygulamalarını istedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]