• 0

10 Mart 2020, 20:16 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Kadın Kooperatifleri Kuruluyor

Tokat Kadın Kooperatifleri Kuruluyor

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda Tokat Merkez ve ilçelerde kurulacak olan Kadın Kooperatifleri ile ilgili yapılan çalışmalar ele alındı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda, Tokat Kadın Kooperatifleri ve ilçe adları ile her ilçede kurulacak kadın kooperatifleri kurulması için gelinen nokta ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı. 
 
Gıda sektörünün öneminin her geçen gün arttığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı,Tokat’ın potansiyelinin olduğunu ve bunun değerlendirilmesi için hep birlikte çalışıldığını ifade etti. Vali Dr. Ozan Balcı, değer üreten girişimci kadınların kooperatif çatısı altında birleştirilmesinin hedeflediğini söyledi. 
 
Kadın girişimcilere ve kurulacak olan kooperatiflere desteğinin tam olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, kurulacak sistem ve model ile çalışmanın Türkiye’ye örnek olacağını vurguladı.
 
600 yıllık geleneksel üretim yöntemlerinin modern üretim sistemleri ile birleştirilerek kadınlarımızın ürettiği ürünlerin marketlerde yerini alacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı,“Kuracağımız kooperatifler ile Tokat’ta kadın girişimcilerimizi tek çatı altında toplayarak ürün çeşitliliğini artırmayı hedefliyoruz. Ürünlerimizi yapacağımız logo, dizayn tasarımıile birstandart dahilinde paketlemesini, sertifikasyon, sloganını ve Türk Gıda Kodeksine uygun bir etiketleme ve üretim sistemi ile kurulacak sistemle pazarlamasının yapılacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, Türk Tarımın parlayan yıldızı Tokat. Çiftçiye, tarıma, üretime dost bir sistem ile projemiz Türkiye’ye örnek olacak.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın ekonomisine,esnafımıza, çiftçilerimize, üreticilerimize, kadınlarımıza büyük destek sağlayacağız. Kadının aklından, zekâsından, yetenek ve yetilerinden faydalanılmasını önemsiyoruz. Onların gücünü önemsiyoruz. Kadının gücü Tokat’ın gücü. Pes etmek yok, yılgınlık yok, yeter demek yok.Biz  kadınlarımızı  destekleyeceğiz ve yalnız bırakmayacağız, işi birlikte yapacağız.” diye konuştu.
 
Yapılan işlerin takipçisi olacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmanın kurulacak bir sistem ile kişilere bağlı olmadan kurumsallaşmış bir yapı ile yürütülmesinin başarıyı getireceğini vurguladı.
 
Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, OKA İl Koordinatörü Mehlika Dicle ile PTT Başmüdürü Muhterem Demir ve KOSGEB yetkilisi ve diğer ilgililer katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]