• 0

06 Mart 2020, 05:52 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Yıldızlar Güreş Türkiye Şampiyonası Tokat'ta Başladı

Yıldızlar Güreş Türkiye Şampiyonası Tokat'ta Başladı

Spor Tokat Projesi kapsamında düzenlenen ve 05-08 Mart tarihleri arasında yapılacak olan Yıldızlar Güreş Türkiye Şampiyonasının açılış seramonisi Vali Dr. Ozan Balcı'nın katılımı ile gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ali Yücel Spor Salonunda 70 ilden 900 sporcunun katılacağı şampiyonanın  açılış törenine Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, antrenörler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
 
Spor’a ve sporcuya dost, her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre müsabakalarını izlediği Yıldızlar Güreş Türkiye Şampiyonası’nda minderde ter dökecek tüm sporcularımıza başarılar diledi.
 
Spor Tokat Projesi kapsamında Tokat’ta düzenlenen ve 05-08 Mart tarihleri arasında yapılacak olan Yıldızlar Güreş Türkiye Şampiyonasının açılış seremonisi Vali Dr. Ozan Balcı’nın katılımı ile gerçekleştirildi.
 
 
Ali Yücel Spor Salonunda 70 ilden 900 sporcunun katılımı ile başlayan şampiyonanın  açılış törenine Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, protokol mensupları, antrenörler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
 
Spor’a ve sporcuya dost, her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre müsabakalarını izlediği Yıldızlar Güreş Türkiye Şampiyonası’nda minderde ter dökecek bay bayan tüm sporculara başarılar diledi.
 
Spor Tokat ile Tokat’ta Spor Kültürü Yaygınlaşıyor
 
Tokat’ta spor kültürünü yaygınlaştırmak ve spor altyapısını oluşturmak için yürütülen Spor Tokat kapsamında bütün okullara spor malzemesi desteği sağlandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta spor adına çok güzel şeyler oluyor. Spor Tokat’ı başlattık. 7’den 70’e sporun altyapısını oluşturuyoruz. İnşallah Türkiye’ye örnek olacak. Bizim desteğimiz tamdır. Amacımız spor altyapısına ve kültürüne katkı sağlamak. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Bu işi yürüten bütün sporseverlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Tokat’ta yüzme havuzları, spor salonları yapılıyor. Yapımları tamamlandığı zaman Tokat sporda belirli bir seviyeye gelecek.”dedi.
 
Güreş Tokat ile Tokat’a Güreş Eğitim Merkezi
 
Tokat'ın güreşin merkezi olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Güreş Tokat’ın başlatıldığını hatırlatarak, Tokat’a Güreş Eğitim Merkezi kazandırılacağını söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı,  “Amacımız Hüseyin Akbaş gibi şampiyonlar çıkarmak. Güreş denince akla Tokat gelmeli. Tokat güreşte bir numara olmalı. Arkadaşlarımız bu hedefleri gerçekleştirmek için çalışıyor. Bin güreşçi yetiştirmeyi hedeflemiştik Güreş Tokat ile Bin 100 sporcumuz güreşle ilgileniyor. Güreşe ve güreşçilere desteğimiz tamdır.” dedi.
 
Tokat'a Güreş Eğitim Merkezi kazandırılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, "Tokat'ta 20 odalı, 60 yataklı, 3 katlı, kafeterya, yemekhane, mutfak, soğuk hava deposu, kütüphane, bilgisayar odası gibi donatıları olan Güreş Eğitim Merkezi kazandırmayı hedefliyoruz. Böylece güreş altyapısına katkı sağlayacağız. Amacımız Ulusal ve uluslararası arenada Tokat’ın adını duyurmak ve Şanlı Bayrağımızı göndere çektirecek  başarılı güreşçiler yetiştirmek." dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat proje kapsamında emek, gayret ve destekleri nedeniyle tüm beden eğitimi öğretmenlerine, antrenörlere teşekkür ederek, tüm sporculara başarılar diledi.
 
Spor Tokat’ta Malzeme Desteği
 
Spor Tokat projesi ile şu ana kadar spor kulüplerine, okullara ve 36 farklı branşta 110 bin öğrencimize yaklaşık 5.5 milyon TL’lik malzeme desteği sağlandı.
 
Spor Tokat Yatırımları
 
Spor Tokat’a önemli katkıları olacak Tokat’ımıza, Tokatlı hemşehrilerimize,  gençlerimize, öğrencilerimize, çocuklarımıza ve spora katkı sağlayacak, en kısa sürede bitirilerek, hizmete sunulması hedeflenen Spor Tokat yatırımları;
 
Tokat merkeze 2 havuz, 2 spor salonu
Tokat Güreş Eğitim Merkezi (Sporcu Eğitim Merkezi)
Yeşilyurt ve Turhal Spor Salonu
Turhal ve Artova’ya Yüzme Havuzları
Reşadiye Gençlik Merkezi
Başçiftlik Telesiyej
İl geneli 20 mini futbol sahası, 20 sentetik çim yüzeyli futbol sahası,
100 basketbol potası,

“Spor Tokat Projesi" Nedir?
 
Spor Tokat projesi ile İlimiz merkez, ilçe, belde ve köylerimizde eğitim öğretim gören çocuklarımızın ve gençlerimizin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışmaları, spor kültürünün tabana yayılması, sporu hayatlarında bir yaşam felsefesi haline getirmeleri, her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaları, sağlıklı yaşamı ön plana çıkarmaları, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, obezite ve bağımlılığa karşı mücadeleye öncülük edilmesi amaçlanmaktır.
 
Spor Tokat Projesinin Hedefi
 
Valiliğimiz koordinesinde başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile güç birliği yaparak, bir program dahilinde her tür ve kademedeki okullarda eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin spor yapmalarına olanak sağlamak, Ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek, özgüveni yüksek, ülkesini ve milletini seven, topluma faydalı nesiller yetiştirmek ve ayrıca sporda yetenekli çocuklarımızın keşfedilerek ilimiz ve ülke sporuna kazandırılması hedeflenmektedir.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]