• 0

17 Şubat 2020, 07:23 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'taki Sahipsiz Hayvanlar Artık Sahipsiz Değil

Tokat'taki Sahipsiz Hayvanlar Artık Sahipsiz Değil

Vali Dr. Ozan Balcı, mücavir alanlar dışında sahipsiz yaralı hayvanların tedavisinde kullanılmak üzere İl Özel İdaresi sorumluluğunda alınan Hayvan Ambulansının tanıtım programına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Özel İdaresi ile Veteriner Hekimler Odası arasında yapılan protokol ile belirtilen telefon numarasına yapılan ihbarlar üzerine ambulans ile gidilerek alınacak hasta ya da yaralı hayvanlarımıza ilk müdahalesi yerinde yapılacak. Daha sonra en yakın veteriner hekim kliniğine ulaştırılan hayvanlarımız tedavilerinin ardından alındıkları ortama tekrar bırakılacak.
 
Mücavir alan dışında kalan bir köyde, karayolunda kaza yapmış, yaralanmış, bakımsız hayvanların tedavisinde kullanılmak üzere 0356 212 65 66 nolu telefonla 7-24 hizmet verecek ambulansın Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tanıtım programında konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Sahipsiz hayvanlarımız artık sahipsiz değil.” dedi.
 
 
İl Özel İdaresi bütçesi ile alınan Veteriner Hekimler Odası, İl Özel İdaresi, Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Tokat Belediyesinin birlikte hizmet vereceği hayvan ambulansı ile yaralı hayvanlara sahip çıkılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Sahipsiz hayvanlarımız artık sahipsiz değil. Kanadı kırık bir kuşa ya da güvercine, ayağı kırık sahipsiz bir kediye ya da köpeğe bizim gönlümüz razı olmaz. Onlar bize emanettir. Hayvanları sevmeliyiz ve korumalıyız.” dedi.
 
Memleketi ve milleti sevmenin börtüyü böceği, kurdu kuşu, havayı suyu toprağı sevmek olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Aracımız Tokat’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Tüm Tokat sınırları içerisinde belirtilen numara arandığı zaman ambulansımız gidip yaralı hayvanları alıp tedavileri yaptırılacak. Aracın alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 
Tanıtım programına Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Garnizon Komutanı Ayhan Ocak, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, protokol menspları ve Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]