• 0

17 Şubat 2020, 07:23 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Küçük Sanayi Sitesi Dönüşümü Yatırım Programına Alındı

Tokat Küçük Sanayi Sitesi Dönüşümü Yatırım Programına Alındı

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Küçük Sanayi Sitesinin 2020 yılı yatırım programına alınması dolayısıyla düzenlenen basın toplantısına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel, Tokat Yeşil Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ile basın mensupları katıldı.
 
Gerçekleştirilen basın toplantısında "Sanayide Milli Atılım" sloganıyla şehirlerdeki sanayi sitelerinin dönüştürülmesine yönelik 11 ilde sanayi sitelerini şehir dışına taşıyarak modern altyapıya kavuşturulması, yerli, yenilikçi ve yeşil üretime geçilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Tokat-Turhal Karayolu üzerindeki 540 dönümlük arazide yapılacak olan yeni nesil sanayi sitesinin tanıtımını Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptı.
 
 
Akabinde Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan ve Yusuf Beyazıt konuşmalarını gerçekleştirdiler.
 
Bugün Tokat’ımız için etkileyici heyecan verici bir iş için bir araya gelmiş bulunmaktayız, Sanayi Sitesi yeni yatırım programına alındı. Tokatımıza ve Tokatlı hemşerilerimize, burada çalışan esnafımıza, işçimize hayırlı uğurlu olsun diyerek sözlerine başlayan Vali Dr.Ozan Balcı, “Çok kıymetli bir çalışma oldu. Emeği geçenleri yürekten kutluyorum. Bundan sonra bize düşen iş, sıkı bir şekilde projeyi takip etmektir. Görev ve yetki alanımız içerisinde bütün gücümüzle buraya destek verip biran önce bitirilmesini sağlamaktır.” dedi.
 
“Türkiye Her Alanda Büyük Adımlar Atıyor.”
 
Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti. “Dünyada bir değişim yaşanıyor, Yeni Sanayi Sitemizin de bu değişime ayak uydurması lazım. Aslında bu Türkiye’deki değişimin sonucudur. Türkiye her alanda büyük adımlar atıyor. İletişimde, ulaşımda, tarımda, ormanda eğitimde ve sağlık alanında. Bu değişim ve dönüşüme sanayi sitemizin ayak uydurması lazım. Artık yeni teknolojiler ve yeni bilgiler kullanılacak. Yeni Sanayi Sitemiz çok büyük değerde üretecek. Sanayi alanında şu anda yaklaşık 5 bin kişi çalışıyor, inşallah bittiği zaman 10 bin kişi çalışacak duruma gelecek. Sadece Tokatlı insanlarımıza değil, Tüm Türkiye’ye hizmet verecek bu çok önemli bir şey. Esnaf arkadaşlarımız sanatkar aynı zaman da. Devletimizin böyle sanatkarlarımıza destek vermesi lazım. Ben her zaman da söylerim “Sanat Sanayinin Arka Bahçesidir” diye. Sanat olmadan sanayi gelişemez, inşallah daha da gelişecektir. Yeni Sanayi Sitesinin müthiş bir ekonomik hareketlilik doğuracağını da düşünüyorum. İnşallah buradaki istihdam sayısı artacaktır. Buna da yürekten inanıyorum. İnşaat esnasında Tokat’ta müthiş bir hareketlilik doğuracaktır aynı zamanda. Dolayısıyla çok heyecan verici ve çok önemli bir proje.
 
“Tokatın Aş ve İş Sorunu Bizleri İlgilendirir”
 
Milletvekillerimizle, Belediye Başkanımızla, siyasilerimizle, iş dünyamızla, basınımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, üniversitemizle Tokat’ın uyumu çok güzel, hep beraber derdimiz Tokat diyerek Tokatlı hemşerilerimizin derdini dert edinerek Tokat’ı geliştirmeye devam edeceğiz. Tokatın aş ve iş sorunu bizleri ilgilendirir. Pastayı hep beraber büyütmemiz lazım. Bir taraftan Sanayi Sitesi büyürken diğer taraftan da Organize Sanayi Bölgesini büyüterek inşallah Tokatımıza müthiş bir hareketlilik getirilecek. OSB’de bizim bir numaralı hedefimiz 5 yılda 5 bin kişiye istihdam kazandırmak.
 
Tokatın müthiş önü açık bence, ben buna yürekten inanıyorum. Devlet büyüklerimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızda buna destek veriyorlar. Bize düşen yılmadan yılgınlık göstermeden aşkla şevkle Tokat insanına layık bir şekilde adalet ve merhametle çalışmaktır.
 
Benim Sanayi Sitesi ile ilgili de bir ricam olacak, Tokat bün yıllık bir Türk İslam şehri. Sizler bir sanatçısınız orada. Bu işi yaparken ve dizayn ederken, sanatkarane şekilde dizayn etmelisiniz. Sanayi sitesi deyip geçilmemeli. Bir sanat eseri gibi olmalı aynı zamanda. Tokatın Tarihi kimliğine uygun olarak yapılmalı. Bu projenin Tokatımıza ve Tokatlı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum diyerek sözlerini noktaladı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]