• 0

12 Şubat 2020, 11:21 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 10 Yılda 10 Bin Kişi İş Sahibi Olacak

Tokat'ta 10 Yılda 10 Bin Kişi İş Sahibi Olacak

Vali Dr. Ozan Balcı, Organize Sanayi Bölgesinde istihdamın 5 yılda 5 bin arttırılmasının hedeflendiğini belirterek böylece Tokat'ta 10 yılda 10 bin kişinin iş ve aş sahibi olacağını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Vali Dr. Ozan Balcı Başkanlığı'nda yapıldı.
 
Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. OSB’de yapılan ve yapılması planlanan alt yapı ve üst yapı çalışmalarının  değerlendirildiği toplantıda;
 
1- Kilitli parke ve asfalt yol yapımı,
2- İçme suyu
3- Atık su arıtma tesisi yapımı,
4- Kanalizasyon çalışmaları,
5- Çevre ve peyzaj düzenlemesi,
6- OSB’ye çevre yolu bağlantısı ile bölge içi yolu yapımı,
7- OSB’ye kreş ve anaokulu yapılması,
8- OSB’ye cami yapılması,
9- Sanayicinin üreticinin eleman ihtiyacını karşılayacak, istihdama katkı sağlayacak, meslek lisesi yapılması konuları ele alınarak görüşüldü.

Vali Dr. Ozan Balcı, toplantı sonunda Organize Sanayi Bölgesinin Tokat’ın kıymetli bir değeri olduğunu belirterek, “Amacımız Tokat’a katkı sağlamak. Sanayicinin üreticinin dostuyuz. Üretime ve çalışanlara katkı sağlayacağız. Çalışanlarımızın sosyal gereksinimlerini destekleyeceğiz.  İşlerimizi hep birlikte aşkla, şevkle adaletle yapacağız. Üretime ve istihdama hep birlikte çözüm üretiyoruz.” dedi.

Toplantıya Vali  Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, OSB yönetim kurulu üyeleri ve ilgililer katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]