• 0

11 Şubat 2020, 08:11 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İkinci Abdülhamit Ölümünün 102'inci Yıldönümünde Anıldı

İkinci Abdülhamit Ölümünün 102'inci Yıldönümünde Anıldı

Türkiye Gençlik Vakfı Tokat İl Temsilciliği tarafından 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda bir anma programı gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Programda bir konuşma yapan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Sultan Abdülhamit'in Türk tarihinin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından biri olduğunu söyledi. Balcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Tarihsel olaylara bugünün gözüyle değil, o dönemin koşullarıyla bakmak lazım. Karşılaştırmalı bakmak lazım. Döneme hakim olan psikolojiyle bakmak lazım. Sultan Abdulhamit Han olumsuz koşullarda tahta çıkıyor ama baktığımız zaman gerek basireti, gerekse dirayetiyle Türk Devletinin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından biridir. En büyük kahramanlarımızdan biridir. Sadece bir devlet adamı değil, büyük bir siyaset adamıdır,diplomasi uzmanıdır. Büyüklüğünü görmemiz lazım. Sultan Abdulhamit Han devletimizin modernleşmesi için de önemli işlere imza atmıştır. Başta eğitim kurumları olmak üzere, tarımdan ormancılık, ulaşımdan iletişim faaliyetlerine kadar memleketimizin ve milletimizin imarı ve ihyası için milletimizin zenginleşmesi yükselmesi için büyük işler yapmıştır.

Sultan Abdülhamit Han’ın bir özelliği de Cumhuriyetimizi kuran büyük devlet adamlarının onun kurduğu okullardan mezun olmasıdır, başta Mustafa kemal Atatürk olmak üzere. Türk Devleti, Türk Milleti tarihteki büyük milletlerden biridir. Dünyanın en dayanışmacı, en yardımlaşmayı seven milletlerinden biridir, merhametlidir. Tarihe anlayarak bakmak lazım. Devletimize milletimize emeği geçenleri de şükranla anmamız lazım. Tarihin akışı içinde Türk devletine, milletine, Türk İslam dünyasına emeği geçen bütün devlet adamlarımız başta olmak üzere bilim adamlarımızı, kültür adamlarımızı, sanatçılarımızı, milletimizin bugüne kadar gelmesinde fikriyle, kılıcıyla, silahıyla hizmet eden bütün atalarımızı rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum."
 
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali, Ozan Balcı,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]