• 0

07 Şubat 2020, 19:36 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Hayvanları Koruyoruz' Projesi Okullarda Başladı

'Hayvanları Koruyoruz' Projesi Okullarda Başladı

Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Hayvanları Koruyoruz' projesi kapsamında il genelinde 30 okul, terkedilen ve Tokat Belediyesi Hayvan Barınağı'nda misafir edilen sokak hayvanlarının yeni yuvası oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Hayvanları Koruyoruz” projesi kapsamında il genelinde 30 okul, terkedilen ve Tokat Belediyesi Hayvan Barınağı’nda misafir edilen sokak hayvanlarının yeni yuvası oldu.
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Geçtiğimiz ay Tokat Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederek Lessie ve Lussie isimli 2 köpeği sahiplenen Öğretmen Rukiye Sarıer Bumin Anaokulu’nu ziyaret ederek, sahiplendirilen hayvanlarla ilgili okul yöneticileri ile görüştüler. Anasınıfı öğrencilerinin hayvan sevgisi temalı gösterilerini izleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, barınakta yeni sahiplerini bekleyen birçok köpeğin daha olduğunu söyledi.
 
 
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; “Alanı müsait olan okullarımızda hem hayvanlarımızı çocuklarımızla bu anlamda münasebetlerini arttırmak, hem de hayvan sevgisini çocuk yaşta onlara aşılamak için yapılan bir projeydi. Tokat Belediyesi olarak hayvan barınağımız noktasında her türlü desteği de veriyoruz. Barınağımızda her türlü aşısı yapılmış, tedavisi yapılmış, barınmayı ve hemşerilerimiz tarafından sahiplenmeyi bekleyen belli yaşlarda ve gruplarda köpeklerimiz var. Her zaman gelebilirler. Belli şartları var, o şartlara haiz olan hemşerilerimize o hayvanlarımızı da sahiplendirebiliriz” şeklinde konuştu.
 
Çocuklarla hayvanları buluşturmadan önce veterinerlerin okullarda ön bilgilendirme dersleri verdiklerini söyleyen Tokat Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali: “Tokat Belediyemizin hayvan barınağından öğrencilerimiz gidip dost edineceği hayvanları seçiyorlar. Endüstri Meslek Lisemizde de okullarımıza hayvan barınakları yapılıyor. Öğrencilerimiz hayvanları sahipleniyor. Hayvanları Koruyoruz Projemize destek veren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]