• 0

07 Şubat 2020, 19:22 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Sosyal Destek Hızır Tokat 142 Bin Vatandaşımızın Yüreğine Dokundu

Sosyal Destek Hızır Tokat 142 Bin Vatandaşımızın Yüreğine Dokundu

Vali Dr. Ozan Balcı, Sosyal Destek Hızır Tokat kapsamında şefkat elçilerinin 39 bin haneyi ziyaret ederek, 142 bin vatandaşın yüreğine dokunduğunu söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valiliğimiz koordinesinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi 2019 Yılı Değerlendirme ve 2020 Yılı Planlama Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.
 
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Şehit Binbaşı Bozpınar Salonunda gerçekleşen toplantıda Sosyal Destek Hızır Tokat kapsamında Tokat il genelinde 2019 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilerek 2020 planlaması ile ilgili hedefler gözden geçirildi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, yaklaşık bir yıldır devam eden proje kapsamında şefkat elçilerinin 39 bin haneyi ziyaret ederek, 142 bin kişiye dokunduğunu söyledi.
 
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere İçişleri Bakanı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Vali Dr. Ozan Balcı, ilçe kaymakamları ve ilgili birim müdürlerimizin selamlarının iletilerek yapılan ziyaretlerde vatandaşların tek tek yüreklerine dokunan şefkat elçilerini tebrik eden Vali Dr, Ozan Balcı, “ Çok güzel ve hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Bizim görevimiz zaten insanlarımızı yalnız bırakmamak, yanında olmak, onların dertlerini dert edinmek. Devletimizin şefkatini ve gücünü vatandaşlarımıza hissettirmemiz lazım. Başarılarınızı görüyorum ve çok mutlu oluyorum.” dedi.
 
Sosyal Destek Hızır Tokat’ın sadece sosyal yardım projesi olmadığının altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “İnsanlarımızın derdine derman olmak, yarasına merhem olmak, hayatını kolaylaştırmak istiyoruz. Devlet olarak vatandaşımıza dokunuyoruz. Fakirin fukaranın, garibin gurebanın çözemeyeceğimiz problemleri yok. Bizim devletimiz ve milletimiz güçlü.  Projemiz, insana, hayata, yüreklere dokunma projesi. Onların kamu hizmetlerine erişimlerini kolaylaştırma projesi.
 
Sosyal Destek Hızır Tokat Kamu Hizmetine Erişimi Kolaylaştırma Projesi
 
Projemiz sadece vakıfla sınırlı değil, devletin bütün kurumlarına vatandaşlarımızın erişimlerini kolaylaştırıyoruz. Devletimizin sunduğu hizmetlerin onlara erişmesini kolaylaştırıyoruz. Sizler sadece sosyal yardım görevlisi değilsiniz, kamu hizmetlerini kolaylaştıran insanlarsınız. Devlet adına, millet adına bu işi yapıyorsunuz. Sizlerle beraber gözümüz arkada değil. Çünkü biz biliyoruz ki sizler candan, aşkla, şevkle çalışıyorsunuz.” dedi.
 
“Kolu Kanadı Kırık Bir Hayvan Gördüğümüzde Onlara da Dokunacağız”
 
Sosyal Destek Hızır Tokat kapsamında hayvanlara da dokunulacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kolu kanadı kırık bir hayvan gördüğümüzde onlara da dokunacağız. Özel İdare bütçesine ayrıca para koyduk. Tüm Tokat’a hizmet edecek, hayvan ambulansı yaptırıyoruz. Hayvanlar da bizim için önemli. Hayvanlar da bize emanet. Sahipsiz hayvanlara sahip çıkacağız. Bunu önemsiyorum.” diye konuştu. 
 
Devletin bütün kurumları bu projenin emrinde olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin gerçek sahibi milletimiz. Devletimizin imkanlarını devletimizin hakiki sahiplerinin hizmetine sunuyoruz.  Kırmadan, dökmeden, acıtmadan, incitmeden, aşkla, şevkle hep birlikte çalışacağız.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, proje çalışmalarında emeği geçen herkese tek tek teşekkür etti.
 
Toplantıya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gültekin Çakmak, İlçe Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler birim müdürleri, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürleri ile şefkat elçileri katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]