• 0

06 Şubat 2020, 21:02 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

5 Yılda 100 Bin Koyun Projesinin Çalışmaları Değerlendirildi

5 Yılda 100 Bin Koyun Projesinin Çalışmaları Değerlendirildi

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Tarım Tokat kapsamında küçükbaş hayvancılığı geliştirmek amacıyla başlatılan 5 Yılda 100 Bin Koyun 'Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var' projesi ile ilgili yapılan çalışmalar değerlendirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Toplantıda projenin eğitim çalışmalarının başladığı belirtilerek, başvuru usulleri, hayvanların temini, bakımları, sağlık ve ıslah projeleri ile ilgili bilgi verildi.
 
Devlet-üniversite-özel sektör ve çiftçi işbirliği ile sürdürülebilir, geliştirilebilir bir sistem kurulacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçinin ve köylünün zenginleşmesini önemsediğini belirterek, 5 yılda 100 bin koyunun üreticimizle buluşmasının hedeflendiğini söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, proje ile Tokat’ta dişi hayvan kesiminin de önleneceğine dikkat çekerek, projede emeği geçenlere teşekkür etti.
 
 
Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ve Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı ve Hayvancılık Şube Müdürü Salih Çevik ile ilgili kurumların yetkilileri katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]