• 0

05 Şubat 2020, 18:37 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tarım Tokat Projeleri Değerlendirildi

Tarım Tokat Projeleri Değerlendirildi

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda Tarım Tokat projesi kapsamında sürdürülen projeler değerlendirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda Tarım Tokat kapsamında ceviz fidanı yetiştiriciliği, Serenli, Bakışlı ve Hüseyingazi’deki ceviz üretim alanları, Başçiftlik’teki geç turfanda meyve bahçesi, Çayköy’deki asma üretimi ve çilek üretimi başta olmak üzere DOKAP kapsamında Tokat’ta devam eden projeler ele alındı.
 
15 bin Dekar Alanda 250 Bin Ceviz Fidanı
 
Valiliğimiz koordinesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen Tarım Tokat projesi kapsamında Tokat’ta toplam 15 bin dekar alanda yaklaşık 250 bin ceviz fidanı dikileceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, uygulanacak projelerle beraber önümüzdeki yıl Tokat’ta ceviz üretiminin iki katına çıkarılacağını kaydetti.
 
 
60 bin ceviz fidanının yerel Niksar cevizi aşılanacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, kendine has tadı, kokusu ve aroması olan Niksar cevizinin üretimini önemsediğini kaydederek Niksar cevizinin bir marka olduğunu kaydetti.
 
Başçiftlik’te Geç Turfanda Meyve Bahçesi
 
Başçiftlik’te 2.000 dönüm alanda geç turfanda meyve bahçesi kurulma çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, proje kapsamında kiraz, elma, armut gibi meyvelerin dikimine sonbaharda başlanacağını kaydetti.
 
Köylümüzün ve çiftçimizin zenginleşmesini önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçinin, köylünün dostuyuz. Çiftçimizi ve köylümüzü seviyoruz. Onların zenginleşmesi için yürütülecek olan tüm çalışmalara destek vereceğiz. Tokat’ın çok verimli ovaları var. Tokat’ta tarımın gelişmesi için hep birlikte çalışıyoruz.” dedi.
 
Tokat’ta tarım üretimini arttırmak, üreticinin zenginleşmesine katkıda bulunmak için çalışıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, amacımız, Tokat’ı Türk tarımının parlayan yeni yıldızı yapmak.” dedi.
 
Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, OKA İl Koordinatörü Mehlika Dicle ile ilgili kurum yetkilileri katıldılar.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]