• 0

05 Şubat 2020, 18:34 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokatlı Kadınlar Kooperatifleşiyor 'Kadının Gücü Tokat'ın Gücü'

Tokatlı Kadınlar Kooperatifleşiyor 'Kadının Gücü Tokat'ın Gücü'

Vali Dr. Ozan Balcı, 'Kadının Gücü Tokat'ın Gücü' projesi kapsamında Tokatlı kadınların üretimlerinin değer kazanıp, pazar bulacağını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Tarım Tokat kapsamında kadınlarımızın tek çatı altında bir araya gelerek ürettikleri ürünlerin değerlendirilip pazarlanması için sürdürülen çalışmalar değerlendirildi.
 
Kadınlarımız Üretime Katkı Sağlayacak

Tokat’ta kadınların becerisi ve yeteneğinden faydalanarak üretime katkılarının sağlanacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, 2 bin kadın ile başlayıp 10 bin kadının istihdamının hedeflendiğini kaydetti. Her ilçede bir ilçe adı ile bir kadın kooperatifi kurulacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu kooperatifler Tokat Kadın Kooperatifi çatısı altında bir araya gelerek, Tokat’ın çok kıymetli yöresel ürünleri bu kooperatifler kanalı ile üretilerek pazara sunulacak. Kadınlarımızın aktif iş hayatına katılımını sağlayacağız. Kadınlarımız hem kendi ev ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaklar.” dedi. 
 
 
Tokat’ın Yöresel Ürünleri En İyi Şekilde Üretilerek Pazarlanacak

Vali Dr. Ozan Balcı, “Eğitim, kalifikasyon, standardizasyon, hijyen, paketleme, tasarım, dizayn, logo, müşteri hizmetleri, marka çalışmaları tamamlandıktan sonra el emeği, göz nuru, kendine has özelliği ile üretilen ve tüketime hazır hale getirilen ürünlerin siparişleri internet ortamında alınacak, müşteri verdiği siparişlerin takibini yapabilecek.” dedi.
 
Tokat’ın marka ürünleri olan ceviz, yaprak, köme, hünnap, tarhana, alıç, yağsiyan peyniri, cevizli sucuk, bez sucuk, patates, el ürünleri gibi yöresel ürünlerin en iyi şekilde üretilerek, pazarlanacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın ürünlerinin Türkiye’ye ve dünyaya tanıtılmasının hedeflendiğini ifade etti.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Kadınlarımızın zekasından, yeteneğinden, başarısından, bilgi birikiminden ve becerisinden yararlanacağız. Verimli ovalarımızda yetiştirilen ürünleri sürekli değişen ve gelişen bir yapı ile kurumsallaşarak pazara sunacağız.“ şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
 
Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, İl Ticaret Müdürü Ali Osman Sakar, OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicleve kurum yetkilileri katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]