• 0

05 Şubat 2020, 18:28 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Kurs Açılmayan Köy Kalmayacak

Kurs Açılmayan Köy Kalmayacak

Vali Dr. Ozan Balcı, 'Hayat Boyu Öğrenme 2019 Yılı Değerlendirmesi ve 2020 Yılı Planlaması' Toplantısında Halk Eğitim Merkezi kurslarında 2019 yılında yüzde yüz artan başarı ile köylerde 205'e çıkan kurs sayısının 400'e çıkarılmasının hedeflendiğini belirterek, kurs açılmayan köy kalmayacağını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“Hayat Boyu Öğrenme 2019 Yılı Değerlendirmesi, 2020 Yılı Planlaması” Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile ilgililerin katıldığı toplantıda 2019 yılı çalışmaları değerlendirildi.
 
Valiliğimiz koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen “Hayat Boyu Tokat” kapsamında, Hayat Boyu Öğrenme programı çerçevesinde 2019 yılında il ve ilçelerde açılan kurs sayısı ve çeşitleri, katılımcı profili, öğretmen ve usta öğreticiler, Olgunlaşma Enstitüsü çalışmaları, okur-yazarlık seferberliği gibi konularda bilgilendirme yapıldı.
 
 
Açılan genel, mesleki ve teknik kurslara 36 bin 133 erkek, 62 bin 373 kadın olmak üzere toplam 98 bin 506 kursiyerin katılım sağladığı belirtildi.  “Her Köye Bir Kurs, Köyler Hayat Bulsun” projesi kapsamında 2018 yılında il genelinde toplam açılan 246 kursta 4 bin 869 kursiyerin katıldığı, 2019 yılında ise açılan kurs sayısının 789’e çıkarak, 12 bin 483 kursiyerin katılım sağladığı kaydedildi.
 
2020 yılında şu ana kadar il genelinde 209 kursun açıldığı, bu sayının yılın ilk altı ayında 300, ikinci altı ayında ise 400’e tamamlanacağı belirtildi.
 
Toplantı sonunda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün çok güzel çalışmalar belirterek, Halk Eğitim Merkezi kurslarını önemsediğini söyledi. Geçtiğimiz yıl açılan kurs sayısının bu yıl yüzde yüz arttığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kurs açılmayan köy kalmaması için hep birlikte çalışıyoruz. Köylerimizde kadınlarımız için açılan kursları önemsiyoruz." dedi.
 
Halk Eğitim Merkezlerinin daha çok halka dokunacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, 100 olan Halk Eğitim Merkezi kurslarının il genelinde 205’e çıktığını, hedefin ise 400 olduğunu belirtti. Okullar Hayat Bulsun Projesi kapsamında bilimsel, kültürel ve sanatsal aktivitelere desteğinin tam olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Hayat ve yaşama değer katan kurslar açacağız. İnsanlarımıza iş ve yeni beceriler kazandırmayı önemsiyorum. Devletimizin ve milletimizin imkanları var. Bu imkanları kullanarak, açılan kurs sayılarımızı arttıracağız.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere ve kurslara katılım sağlayan kursiyerlere teşekkür etti.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]