• 0

04 Şubat 2020, 10:53 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'taki Bu Minibüs Şoförü Bütün Şoförlere Örnek Olsun

Tokat'taki Bu Minibüs Şoförü Bütün Şoförlere Örnek Olsun

Yolcuları için her gün okuduğu duanın sosyal medyaya düşmesiyle birlikte fenomen olan 61 yaşındaki halk midibüsü şoförü Hacı Mehmet Acar, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından ödüllendirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi’nde 27 yıl çalıştıktan sonra emekli olan 61 yaşındaki Hacı Mehmet Acar, mesleğine şehirci halk midibüsü sürerek devam ettirmeye başladı. 2,5 yıl boyunca her sabah kontak çeviren 3 çocuk babası ve 3 çocuk dedesi Acar’ı diğer şoförlerden ayıran özelliği ise yolcuları için her sabah ve akşam hayır duası ediyor olması.

Bu dualardan birisinin cep telefonu ile kayda alınması ve sonrasında Tokat’ın en büyük sosyal medya platformunda paylaşılması ile birlikte meşhur olan Acar, "Hep tebrik ettiler. Tebrik edenlerden ulaşamadığım herkese teşekkür ediyorum. Bu ülke bizim ülkemiz, bu şehir bizim şehrimiz, hepsi bizim insanlarımız. Sokakta çarşıda göründüğümüz zaman bu hacı abi bize dua ediyordu diyorlar. Dua eden hacı abi diyorlar. Hoş oluyor, iyi oluyor yani." dedi.
 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu iseyaptığı açıklamada, "Tokat hamiyetperver insanların yaşadığı, Darün-Nusret diye anılan, gayet kibar nezih insanların bulunduğu bir şehir. Biz de bunun bir örneğini yaşıyoruz. Belediyemizden emekli olduktan sonra S. S. 3 Nolu Halk Otobüslerinde şoför olarak görev yapan Hacı Mehmet Acar abimiz, işini severek yapıyor. Otobüste taşıdığı herkesi güler yüzle karşılayarak, güzel sözlerle yolculuk yapanlara neşe kaynağı olan abimize teşekkür ediyorum. Rabbim, Onun güzelliğini tüm toplumumuza yansıtsın. Bizler de kendisini karınca kararınca ödüllendirmek istedik." ifadelerini kullandı.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Başkan, Ödül,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]