• 0

03 Şubat 2020, 08:23 - Anasayfa // İLÇE Haberi yazdır

Reşadiye'de Sokak Hayvanları İçin 'Beslenme Odağı'

Reşadiye'de Sokak Hayvanları İçin 'Beslenme Odağı'

Sokak hayvanlarının beslenilmesi amacıyla Reşadiye Belediyesi tarafından'Beslenme Odağı' kuruldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Reşadiye Belediyesi tarafından, sokak hayvanlarını beslemeye yönelik ilçemizin uygun yerlerine kurulan beslenme odağı ile sokak hayvanlarının aç kalmasının önüne geçilecek. Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, hayvanlara sahip çıkma konusunda vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Sokak hayvanlarına yardım etmek isteyen herkesin ‘Sokak Hayvanlarını Beslenme Odağı’na yiyecek yardımında bulunabileceğini ifade eden Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Sokaklarda yaşayan hayvanlarımıza yardımcı olmak maksadıyla ilçemizde değişik noktalara beslenme odakları koyduk. Sokak hayvanlarına sahip çıkalım. Onlar da tıpkı bizim gibi bu dünyada yaşayan varlıklar. Sokaklarda bizimle birlikte yaşayan hayvanları asla hakir görmeyelim. Bu duyarlılığı her yerde gösterelim. Bu soğuk kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için, hayvanseverlerimizi ve tüm Reşadiyeli hemşerilerimizi bu beslenme noktalarına yardım yapmaya ve destek olmaya davet ediyorum. Öncelikle vatandaşlarımızdan yemek artıklarını bu beslenme odaklarına bırakmalarını, hayvanların yiyeceği türden maddeleri çöpe atmamalarını, lokanta, fırın ve evlerden çıkacak yiyecek maddelerinin Belediyemiz Alo 153 Beyaz Masa’ya bildirmelerini rica ediyoruz."
 

 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İLÇE Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]