• 0

08 Eylül 2017, 13:08 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Erasmus Projeleri'ne Belge Töreni

'Erasmus Projeleri'ne Belge Töreni

Avrupa Birliği Erasmus + Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği projeleri kapanış ve belge töreni gerçekleşti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Sargut, Tokat'ta kabul gören ve uygulanan proje sayısının artmasında uzunca süredir verilen Proje Döngüsü Eğitimleri, Ersamus+ projeleri hazırlama eğitimleri, okul bazlı ihtiyaç analizleri sonucunda birebir yapılan proje yazma ve rehberliklerin etkili olduğunu söyledi.

Sargut, "Milli Eğitim Bakanlığımız mesleki ve teknik eğitimin gelişmesi ve desteklenmesi için sektörle birlikte birçok çalışmayı uygulamaya koymuştur. Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin OSB ler içinde ve dışında açılmasının teşvik edilmesi, öğrencilerin bu okullarda ücretsiz okumalarının sağlanması, Türkiye Mesleki ve Teknik  Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planın uygulanmaya başlanmıştır. Projeler katılan öğrencilerin lise yıllarında birçok AB ülkesine gitme, buralardaki okul ve işletmelerde staj yapma fırsatı yakalamalarının gelişimleri açısından oldukça önemlidir." dedi.


Proje katılımcılarına Katılım Belgesi, Europass Hareketlilik Belgesi, Dil Kursu Başarı Belgelerinden oluşan sertifikaların dağıtımı yapılarak, fotoğraf çekimi yapıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Erasmus, Tokat, Meb,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]