• 0

16 Ocak 2020, 18:50 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Okuma Yazma ve Çeşitli Kursları Tamamlayanlara Belgeleri Verildi

Okuma Yazma ve Çeşitli Kursları Tamamlayanlara Belgeleri Verildi

Vali Dr. Ozan Balcı, Vakıf Aile Destek Merkezi'nde düzenlenen diploma ve sertifika törenine katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi’nde kadınlara yönelik düzenlenen  okuma yazma, Kur’an öğretimi, biçki-dikiş-nakış gibi çeşitli kursları tamamlayan kadınlara diplomaları ve sertifikaları törenle verildi.
 
2019 yılında hizmet vermeye başlayan kurs alan kadınlara kreş desteği de sağlayan 5 ayda 18 farklı kurs ile 700’e yakın kursiyere hizmet sunan Aile Destek Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, kadınların yeteneklerini önemsediğini belirterek, onlara destek vermekten mutluluk duyduğunu ifade etti.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Burada hanımlarımızın yaptığı başarılı çalışmaları görünce çok mutlu oldum. Buradaki gayemiz, hanımefendilere hizmet verilmesidir. Buranın kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
 
Kadınlarımızı önemsiyorum, onların akıllarından, zekalarından, yeteneklerinden daha çok yararlanmamız gerektiğine inanıyorum. Onlara destek vermekten, onların mutlu olmasından da büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.
 
Tokat’ta da çok güzel şeyler oluyor. Kadınlara yönelik olarak müthiş bir hamle yapıldı. Tokat merkezde değil bütün ilçelerinde ve bütün köylerinde halk eğitim kursları an az iki kat arttı, daha da artmaya devam edecek.” dedi.
 
Her alanda kadınlara verilen desteklerin devam edeceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Kadınlarımıza ve çocuklarına destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Burada çocuklar için güzel bir yer yapılmış. Buraları sadece beceri elde edilen yerler olarak görmüyoruz, buralar ayrıca sosyalleştiğiniz ve yeni şeyler öğrenerek, kendinizi geliştirdiğiniz geliştirme merkezler.” diye konuştu.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan konuşmaların ardından okuma yazma öğrenen 15, çeşitli kursları tamamlayan 100 kadına belgelerini takdim etti.
 
Programa İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gültekin Çakmak, eğitim camiası ile kursiyerler katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]