• 0

16 Ocak 2020, 18:49 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Mehmet Baloğlu, Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, kaymakamlar, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci ile kurul üyeleri katıldı.
 
81 ilde eş zamanlı olarak yapılan toplantıda Tokat Belediyesi, Yeşilay Cemiyeti Tokat Şube Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bağımlılıkla mücadele konularında yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verildi.
 
 
Toplantıda metruk bina tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik çalışmalar gözden geçirilerek yürütülen iş ve işlemler değerlendirildi. Uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmalar gözden geçirildi. Öncelik derecesine göre belirlenen okullara güvenlik kameralarının kurularak Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegrasyonunun sağlanması, entegrasyonu sağlanamayan okullarda isegüvenlik kameraları kurulmasına ilişkin son durum ele alındı. Okul ve çevrelerinde güvenliğin artırılması amacıyla okul irtibat görevlilerinin etkin çalışmasına yönelik planlamalar değerlendirildi. Özellikle okul ve çevrelerinde illegal yollardan sigara satışı (tek dal) yapma ihtimali bulunan ve öğrencilerin de uğrak yeri olması muhtemel görülen kafe, oyun salonu, internet kafe vb. yerlerin denetlenmesine yönelik çalışmalar değerlendirildi. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında Yeşilay başta olmak üzere STK’lar ile işbirliği yapılması görüşüldü. Gençlerimizi etkilemesi muhtemel uyuşturucu maddeler (özellikle metamfetamin) hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ile ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetleri gözden geçirildi. İl genelindeki uyuşturucu arzının engellenmesine ilişkin yapılan çalışmalar ve gelinen nokta ile değinilen konulara ilişkin veriler değerlendirildi. Bir önceki yıl ile kıyaslanması ve alınan/alınacak tedbirler gözden geçirilerek 2020 yılında yürütülecek çalışmaların planlanması görüşülerek yapılması gereken faaliyetler ile ilgili kararlar alındı.
 
Bağımlılıkla Mücadele ile ilgili bugüne kadar güzel işler yaptığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, emeği geçenlere teşekkür etti.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]