• 0

11 Ocak 2020, 05:32 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Hayvanlara Daha İyi Bir Yaşam Hakkı Sunmak İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz'

'Hayvanlara Daha İyi Bir Yaşam Hakkı Sunmak İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz'

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda Hayvan Hakları Toplantısında Tokat genelindeki sokak hayvanları ile ilgili teknik ve idari anlamda yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda hayvan haklarının korunması, onlara daha iyi bir yaşam sunulması için çalışmalar yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin ve milletimizin imkanlarını kullanarak problemleri birlikte çözeceğiz.” dedi.
 
Tokat’ın hayırsever insanların olduğu bir şehir olduğunu ve Tokatlıların hayvanlara dost olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Hayvan hastanesi kurulması için çalışıyoruz. Biz maddi destek vereceğiz. Tokat’a bir hayvan hastanesi kazandırmamız gerek. Tokat’ta bu bir ilk olacak. Sahipsiz hayvanlarımızın bacakları, kolları, kanatları kırıldığında biz bunları tedavi ettiriyoruz. Özel İdaremizden bunların tedavisi için bütçe ayırıyoruz. Ayrıca bir tane de hayvan ambulansı kiralayacağız. Hayvanlarımız için rehabilitasyon merkezi kurulmasını hedefliyoruz. Bize emanet olan hayvanları korumak, hem görevimiz hem de inancımız gereğidir. Hayvanlarımız bizleri ilgilendiriyor, onlara bir şey olsa bizim yüreğimiz sızlar.” diye konuştu.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı,  “Hayvanları seviyoruz. Tokat doğaya, insana, hayvana dost bir şehir. Bir hayvana eziyet edilirse bizim yüreğimiz kanar, gerekli olan ne varsa yaparız. Bir sistem kuracağız ve problemleri çözeceğiz. Problemler hepimizin.” dedi.
 
Toplantıya belediye başkanları ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]