• 0

04 Ocak 2020, 12:12 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

'Bir Spor ve Bir Kitap Bir Kişinin Hayatını Değiştirir'

'Bir Spor ve Bir Kitap Bir Kişinin Hayatını Değiştirir'

Vali Dr. Ozan Balcı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde Spor Tokat ekibi ile bir araya gelerek, proje kapsamında yürütülen faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valiliğimiz koordinasyonunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Spor Tokat kapsamında çok güzel faaliyetler sürdürüldüğünü ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, voleyboldan basketbola, güreşten yaz spor okullarına kadar gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili bilgi aldı.

Okul Spor Kulüpleri Kurulacak

 Okul spor kulüplerinin yaygınlaştırılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ilk, ortaokul ve liselerde her okulda farklı spor kulüpleri kurulacağını kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, okul kulüplerinin önümüzdeki yıl daha düzenli, etkin ve verimli hale geleceğini belirterek, yaz aylarında da mahalle takımları kurulduğunu söyledi.
 
 
“Engelli Çocuklarla Özel İlgileniyoruz”

Spor Tokat kapsamında yapılan etkinliklere sevgi evlerinde kalan çocukların ve engelli çocukların katılım sağlaması için özel ilgilenildiğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı,  engellilere yönelik Tokat’ta gol bol, yüzme, masa tenisi, basketbol, jimnastik gibi sportif çalışmalar yapılmasını önemsediğini söyledi.
 
1000 Güreşçi Yetiştiriyoruz

 Güreş Tokat kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Güreşe özel önem veriyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 1000 güreşçi yetiştiriyoruz.” dedi.
 
4 DENEYAP Atölyesi Kurulacak

 DENEYAP Atölyeleri ile ilgili çalışmalarında değerlendirildiği toplantıda Gençlik Merkezlerinin bulunduğu yerlerde 4 tane DENEYAP Atölyesinin her şeyi ile hazır hale getirileceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  Gençlik Merkezleri DENEYAP’a büyük katkı sağlayacak. Ayrıca Gençlik Merkezlerimiz 10 Türkü 10 Şiir projesine de destek verecek.” dedi.
 
Bir Spor ve Bir kitap Bir Kişinin Hayatını Değiştirir
 
Bir spor ve bir kitabın bir kişinin hayatını değiştirebileceğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, sporla ilgilenen gençlerimizin kitap okumaya da yönlendirilmesini ve kitap okumanın başarıya büyük katkılar sağladığını ifade etti. 
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat kapsamında gayretli ve başarılı çalışmalar sürdüren öğretmen ve antrenörlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. 
 
Programa İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Çağlar ile Spor Tokat projesi ekibi katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]