• 0

02 Eylül 2017, 20:33 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Aksakal: 'İki Partili Yapı Siyasi Soykırım Olur'

Aksakal: 'İki Partili Yapı Siyasi Soykırım Olur'

Kurban Bayramı dolayısıyla DSP Genel Merkezi'nde gerçekleşen bayramlaşmada bir konuşma yapan Genel Başkan Önder Aksakal, "Toplumun bütün kesimlerini parlamentoya taşıyacak şekilde bir Seçim Yasası düzenlenmeli." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kurban Bayramı dolayısıyla DSP Genel Merkezi'nde gerçekleşen bayramlaşmada bir konuşma yapan Genel Başkan Önder Aksakal, "Toplumun bütün kesimlerini parlamentoya taşıyacak şekilde bir Seçim Yasası düzenlenmeli." dedi.

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal,  gerçekleşen bayramlaşmada yaptığı açıklamalarda siyasetin uluslararası boyutuna değinerek, Myanmar’da yaşanan insanlık dramını değerlendirdi. Aksakal, bu saldırıların temel amacının egemen sistemin dünyanın tamamını kontrol altına alama girişimi olduğunu savundu.

 

Aksakal konuşmasında şunları söyledi:

 

"İki partili yapı dayatılıyor"

 

"İslam âleminin önemli günlerinden bir olan bu Kurban Bayramında maalesef çok mutlu, çok huzurlu değiliz. Sadece biz değil tüm dünya insanlığı ciddi bir travma yaşıyor. Emperyalist sistem dünyanın bütününü kontrolü altına alabilmek için kurguladığı stratejiyi hayata geçirme çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Sadece Myanmar’da/Arakan’da değil kendi bölgemizde de bildiğiniz gibi 15 yıl önce başlattığı yapılanma projesini adım adım uyguluyor. Ülkemizin yönetim biçimini değiştirmek amacıyla 16 Nisan’da bir referandum gerçekleştirildi. Tam kanunsuzluk şekliyle sonuçlanan bu referandumun ardından altı ay içerisinde uyum yasaları çıkarılması gerekiyor ve bu süre 16 Ekim’de doluyor. Demek ki çok kısa bir zaman içine sıkıştırılarak bazı oldu-bittilerle karşılaşacağız. İktidar partisi yapılacak değişiklikler konusunda bugüne kadar olduğu gibi toplumun hiç bir kesimiyle paylaşmadan ve TBMM’de yapılan İç Tüzük değişikliği ile de bu kanunların fazlaca tartışılmasına olanak vermeden bunları öne sürecek. Ülkemiz iki partili bir yapıya evrilmek isteniyor. Bu bir siyasi soykırım anlamı taşır ki, buna hepimiz itiraz etmeliyiz. Toplumun bütün kesimlerini parlamentoya taşıyacak şekilde bir Seçim  Yasası düzenlenmeli, seçime katılan tüm partiler devlet yardımından eşit şekilde yararlandırılmalıdır. Bunun takipçisi olacağız."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : DSP, Bayramlaşma, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]