• 0

05 Aralık 2019, 14:11 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Alpay: 'Bu 5 Aralık Kadınlara Yönelik Şiddetin Son Bulacağı Milat Olsun'

Alpay: 'Bu 5 Aralık Kadınlara Yönelik Şiddetin Son Bulacağı Milat Olsun'

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Demokratik Sol Parti Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay, "Bu 5 Aralık, kadına yönelik şiddetin son bulduğu, kadını ve erkeği ile tüm yurttaşlarımızın özgür, mutlu ve huzurlu olacağı bir Türkiye'nin, ötesinde tüm dünya halklarının eşitliğine adım atacağımız bir milat olsun." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
"Bizde insan vardır, kadın mı erkek mi sorulmaz" anlayışını hayata geçiren ve "Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir" diyerek kadınlara seçme ve seçilme hakkını Fransa, İtalya, Japonya ve Çin gibi ülkelerden önce tanıyan Mustafa Kemal Paşa'yı, saygıyla ve dualarla anıyoruz. Bu 5 Aralık, kadına yönelik şiddetin son bulduğu, kadını ve erkeği ile tüm yurttaşlarımızın özgür, mutlu ve huzurlu olacağı bir Türkiye'nin, ötesinde tüm dünya halklarının eşitliğine adım atacağımız bir milat olsun.
 
Hüseyin Alpay
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]