• 0

03 Aralık 2019, 06:50 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Hüseyingazi Köyü Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi Değerlendirildi

Hüseyingazi Köyü Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi Değerlendirildi

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ilçesine bağlı Hüseyingazi Köyünde bin 500 dönüm alanda 24 bin ceviz fidanı dikimi ile ceviz üretiminin arttırılmasının hedeflendiğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda Tarım Tokat Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında sürdürülen çalışmalar ele alındı.
 
Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı’ya Hüseyingazi Köyü’nde yapılması planlanan ceviz üretim çalışmaları ile ilgili son durum hakkında bilgi verildi.
 
Ceviz üretimine özel önem verdiklerini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ceviz üreticisinin yanında olduğunu ve kendilerine gereken desteğin verileceğini söyledi.
 
 
Devlet-vatandaş işbirliği ile yapılması planlanan Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi çalışmalarının hızla yürütülmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta tarım üretimini arttırmak, üreticinin zenginleşmesine katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Amacımız, Tokat’ı Türk tarımının parlayan yeni yıldızı yapmak.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, Niksar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Namık Özdüzgün ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]