• 0

02 Aralık 2019, 19:14 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Başçiftlik Geç Turfanda Meyve Bahçesi Çalışmaları Devam Ediyor

Başçiftlik Geç Turfanda Meyve Bahçesi Çalışmaları Devam Ediyor

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik ilçesinde çiftçilerin desteği ile yürütülecek Geç Turfanda Meyve Bahçesi'nin ilçe ve Tokat ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tarım Tokat Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen Başçiftlik Geç Turfanda Meyve Bahçesi çalışmaları Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda değerlendirildi.
 
Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda 2 bin dönüm alanda kiraz başta olmak üzere erik, armut, elma gibi geç turfanda meyvelerin yetiştirileceği proje kapsamında dikimlerin bahar mevsimiyle birlikte başlayacağı belirtildi.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı,Başçiftlik Geç Turfanda Meyve Bahçesi projesinin hayata geçmesi ile birlikteilçe ve Tokat ekonomisine önemli katkılar sağlamasının hedeflendiğini söyledi.
 
Güzel ve örnek bir çalışma olacağını kaydettiği Geç Turfanda Meyve Bahçesi projesinin sıkı takipçisi olacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarıma, çiftçiye, üreticiye dostuz. Tarımın gelişmesi, çiftçimizin zenginleşmesi için yılmadan, yorulmadan hep birlikte çalışıyoruz.” dedi.
 
Bölgede ürün çeşitliliğini önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Üreticimizin tek ürüne bağlı kalmadan daha kaliteli ürün yetiştirip,farklı kazanç yolları elde etmesi ve gelirini arttırması bizim için önemli. Başçiftlik ilçemizde başta kiraz olmak üzere erik, armut, elmagibi geç turfanda meyveleri yetiştirip, çiftçimize, üreticimize destek olacağız.” diye konuştu.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, proje çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Toplantıya Başçiftlik İl Genel Meclis Üyeleri, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, Başçiftlik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Koç ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]