• 0

26 Kasım 2019, 10:11 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Yabancı Uyruklu Öğrenciler Yöresel Yemeklerini Tanıttı

Yabancı Uyruklu Öğrenciler Yöresel Yemeklerini Tanıttı

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin yörelerine ait yemeklerinin tanıtıldığı etkinliğin açılışına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Açılış kurdelesini il protokolü ile beraber kesen Vali Dr. Ozan Balcı, yöresel yemeklerinin bulunduğu stantları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.
 
Cumhuriyet Meydan’ında düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokatlı hemşerilerimizin misafirperver, merhametli ve kucaklayıcı olduğunu belirterek “Sizin canınız, malınız, namusunuz bizlere emanettir. Burası sizin eviniz gibidir. Tokat Tarih boyunca farklı kültürlere ana kucağı gibi bir sığınak olmuştur.” dedi.
 
 
‘Sizler Tokat’ta Bize Emanetsiniz’
 
Vali Dr. Ozan Balcı ‘Bizlerde yurtdışında öğrencilik yaptık. Öğrenciler yurtdışında kendilerini memleketinde gibi hissetmek isterler. Tokat tam sizin istediğiniz gibi bir yer. Burada kendi memleketinizde gibi hissedebilirsiniz. Osmanlıdan, Selçuklu'ya ve Türkiye Cumhuriyetine kadar farklı milletler, anlayışlar, dinler hepsi aynı evin çocukları gibi yaşarlar. Bizde ayrı gayrı yoktur, insanı merkeze alırız. Buradaki Türk Vatandaşlarımızdan hiçbir farkınız yoktur bizim için. Hatta misafir olduğunuz için daha çok dikkat gösteririz, burası sizin eviniz gibidir. Tokatlıların da ev sahipliği meşhurdur. Tokat’ın insanı hayırsever, merhametli ve kucaklayıcıdır. Tarih boyunca farklı kültürlere ana kucağı gibi bir sığınak olmuştur. Böyle de değerli bir yerdir.” dedi.
 
Devletin temsilcisi olarak her zaman sizlerin işlerini kolaylaştırmaya, sizlere yardım etmeye hazırız, kapım sizlere her zaman açık diyerek sözlerini tamamlayan Vali Dr. Ozan Balcı, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin'e ve emeği geçen herkese tek tek teşekkür etti.
 
Konuşmaların ardından 15 ülkeden gelen yabancı öğrenciler, yörelerine ait  dans gösterilerini sunarak şarkılar söylediler.
 
Etkinliğe Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Bünyamin Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kınay, İl Emniyet Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]