• 0

24 Kasım 2019, 17:44 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Öğretmenlerimizin Türkiye'nin ilerlemesinde Büyük Emekleri Var'

'Öğretmenlerimizin Türkiye'nin ilerlemesinde Büyük Emekleri Var'

Vali Dr. Ozan Balcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları kapsamında düzenlenen programda emekli öğretmenlerle bir araya geldi

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Almus Öğretmenevi’nde gerçekleşen programda emekli öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenlerin milletimizin yüz akı olduğunu belirterek her zaman destekçileri olacağını kaydetti.
 
 
‘Öğretmenlerimizin Türkiye’nin ilerlemesinde Çok Büyük Emekleri Vardır’
 
Eğitime, bilime, bilgiye ve kültüre dost bir vali olduğu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmenleri her zaman önemsedim, önemserim. Türk milletinin huzurunda, refahında ve bugünlere gelmesinde, her alanda ilerlemesinde öğretmenlerimizin büyük katkısı ve emeği vardır. Türkiye’mizin, Türk insanının ilerlemesinde bir heykeltıraş gibi bir sanatçı gibi hep dokunmuşlukları vardır. Bu emek bizim üzerimizde de vardır. Biz bugünlere geldiysek bunu öğretmenlerimize borçluyuzdur. Bu vesile ile benim üzerimde emeği olan öğretmenlerimizi şükranla anıyorum. Öğretmenlerimiz bizim milletimizin yüz akıdır, medarı iftiharıdır. Siz bayrağı genç öğretmenlerimize devrettiniz ama bizler onlarla yine aynı azimle çalışıyoruz. Sizler milletimizin yüz akısınız. Öğretmenlerimiz sanatçıdır. Bizim görevimiz eğitim camiasının emrinde olmak, onların önünü açmak ve onların işini kolaylaştırmaktır. Öğretmenler Türkiye’nin geleceğini inşa edecek öğrencilerimizin önünü açıyor. Dolayısıyla bizim onların yüklerini almamız lazım. Hepsi bizim için çok değerli ve kıymetli. Sonuçta onlar ülke yönetecek mimarları, yazarları, askerleri, iş kadınlarını, iş adamlarını, esnaflarını yetiştiriyor. Bu yüzden bizim öğretmenlere gerekli ilgi ve alakayı göstermemiz lazım. Bunu da gösteriyoruz. Şu an da Tokat’ta eğitime bir hayli ivme verildi. Biz eğitimi sahipleniyoruz. Çok güzel projeler yürütüyoruz. Kitap okuma projesinden, özel eğitim sınıfına, müzik resim atölyelerinin yapılmasıdan, çölyak hastası çocuklarımızın yiyeceklerine kadar. Sporundan, TÜBİTAK kitabı olmayan okul kalmamasına kadar. Zenginleştirilmiş kütüphanelerden, bebek ve çocuk kütüphane yapımına, köy çocuklarına kitap taşınmasından, engelli, dezavantajlı çocukların kucaklanmasına kadar bir sürü işi yorulmadan, yılgınlık göstermeden okullarımız, idaremiz, okul müdürlerimiz yerine getiriyor. Bizlerde onları destekliyoruz. Sizlerden aldığımız bu bayrağı bir metre daha ileri taşıyacağız.” dedi.
 
 
Emekli öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenlere kitap hediye ederek, kapısının her zaman kendilerine açık olduğunu belirtti.
 
Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Almus Kaymakamı Emre Çifci, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve emekli öğretmenler katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]