• 0

13 Kasım 2019, 16:37 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

DSP 34 Yaşında... Alpay: 34 Yıldır Türkiye İçin Varız

DSP 34 Yaşında... Alpay: 34 Yıldır Türkiye İçin Varız

DSP Genel Başkan Adayı Gazeteci Hüseyin Alpay, partisinin 34. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yayımladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

DSP Genel Başkan Adayı Gazeteci Hüseyin Alpay, partisinin 34. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yayımladı. Alpay açıklamasında, “34 yıldır bıkmadan, usanmadan, gece gündüz demeden büyük bir özveriyle DSP’ye emek veren örgütlerimizin, 15 Aralık 2019’daki kongremizde devrimci değişimi gerçekleştirerek, kurucu liderimiz Mustafa Bülent Ecevit'in emanetini yeniden hak ettiği yere taşıyacaklarına yürekten inanıyorum” ifadelerine yer verdi.
 
DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay, açıklamasında şunları kaydetti:
 
 
- MİLLETİN ÇOCUKLARI İŞE GİRSİN DİYE KPSS’Yİ ÇIKARDIK

“Demokratik Sol Parti, Türk siyasetine 12 Eylül 1980'den sonra damga vurmuş olan bir partidir. DSP, kurulduğu tarihten bu yana geçen 34 yıl içerisinde defalarca iktidara gelerek ülkemizi yönetmiştir. Kurucu lideri Mustafa Bülent Ecevit'in liderliğinde ülkenin kaderini değiştiren icraatlara imza atan DSP iktidarları, halkımızın esenliği ve mutluluğu için elinden gelen katkıyı sunmuştur.
 
Milletin çocuklarının kamu kurumlarında işe girmesi ve adam kayırmacılığın önüne geçilmesi için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başta olmak üzere yurttaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıran birçok yeniliğe imza atana DSP, tarihe geçen politik atılımların da öncüsü olmuştur. Siyasetinin temeline 'emek mücadelesini' koyan partimiz, başta çalışan kesimler ve köylüler olmak üzere bütün toplum kesimlerinin sempatisini kazanmıştır.

-34 YILDIR TÜRKİYE'NİN BİRLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bugün geldiğimiz noktada siyasetin dalgalanmalarına, toplum değerlerinin ve politik düzlemdeki güç dengelerinin değişmesine rağmen kurumsal yapısını koruyan DSP, yarınlara olan umutlu yürüyüşünü devam ettirmektedir. Elbette parti olarak yaşadığımız sıkıntıların farkındayız. Karşı karşıya olduğumuz güçlükleri biliyoruz. Fakat aynı zamanda bu sıkıntıların ve güçlüklerin çarelerini de bulmak zorundayız. DSP'nin hak ettiği yere gelmesi adına sürdürülen çabaların hepsinin ayrı ayrı değeri ve önemi vardır. Bütün üyelerimizi motive ederek 15 Aralık 2019’da yapılacak Olağan Kurultayımızda devrimci bir kabuk değişimini gerçekleştirerek, Türkiye'nin emek mücadelesinin öncü partisi olan DSP'yi yurttaşlarımızın önüne yeniden ‘seçenek’ olarak koymalıyız. 34 yıldır Türkiye'nin birliği için ortaya koyduğu mücadelenin toplumun bütün kesimleri tarafından takdir gören partimizi, yeniden alternatif bir parti haline getirmek mecburiyetindeyiz.
 
-SOL KULVARDAKİ TEK MİLLİ PARTİYİZ
 
Partimiz, 12 Eylül 1980 askeri darbesine karşı Bülent Ecevit’in verdiği özgürlük mücadelesinden doğan, çalışanların hak mücadelesini ve temeline insanın emeğini koyan bir parti olarak, Türkiye'nin sol kulvardaki 'milli’' hassasiyetleri olan tek siyasi partisidir. Ayakları bu topraklara basan, milletimizin değerlerini göz önünde bulundurarak politikalar üreten ve kendisine oy vermeyen kesimler tarafından bile sempatiyle karşılanan DSP, emeğe ve insan haklarına saygıyı, dayanışmayı, kardeşlik ve huzuru amaçlayan bir siyasi hareket olarak yaşamaya devam edecektir.
 
Devlet yönetme deneyimi ile uzlaşı kültürünün mimarı olan partimiz, özgürlükçü ve demokratik yaklaşımıyla ülkemizi dünyada hak ettiği yere taşımayı hedeflerken; 34 yıldır bıkmadan, usanmadan, gece gündüz demeden büyük bir özveriyle Demokratik Sol Parti’ye emek veren örgütlerimizin, 15 Aralık 2019’daki kongremizde devrimci değişimi gerçekleştirerek, kurucu liderimiz Mustafa Bülent Ecevit'in emanetini yeniden hak ettiği yere taşıyacaklarına yürekten inanıyorum.”
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]