• 0

13 Kasım 2019, 13:18 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projesi Toplantısı Yapıldı

Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projesi Toplantısı Yapıldı

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projesi Toplantısı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Tokat ili hayvancılık verileri, hayvancılığın ilimiz ekonomisine katkıları, hayvancılıkla geçimini sağlayan kişi sayısı, mera alanları, küçükbaş ırklarının dağılımı, küçükbaş hayvan projeksiyonu hakkında Vali Dr. Ozan Balcı’ya ve katılımcılara bilgiler verildi.
 
Tokat’ta küçükbaş hayvancılığın gelişmesi için yapılacak çalışmalar, yöreye uygun ırk seçimi, küçükbaş hayvanların temini, kurulacak sistem konusunda değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, kişilere bağlı olmayan, bölgenin gerçeklerine uygun olarak bir sistem kurulması, hayvanların ırkını bozmadan, optimal ölçekte sağlanacak destekle köylünün, çiftçinin zenginleşmesi, vatandaşların sağlıklı gıda yemesinin hedeflendiğini belirtti.
 
 
Toplantıya İl Özel Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, TKDK Müdürü Fevzi Çiçek, OKA İl Koordinatörü Mehlika Dicle,Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen,Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yalçın Bekler, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Saldırıcıer, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten, Veteriner Hekimler Odası Sami Karyağdı, banka müdürleri ve kurum yetkilileri katıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]