• 0

09 Kasım 2019, 00:27 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Eroğlu, 'Geyras Mahallesi'ndeki doğalgaz sorunu bitecek'

Eroğlu, 'Geyras Mahallesi'ndeki doğalgaz sorunu bitecek'

Geyras Mahallesi sakinleriyle buluşan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, doğalgaz ve imar konularına değindi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Mahalle Muhtarı ve teknik ekibiyle birlikte Geyras Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, Geyras Cami önünde mahalle sakinleriyle bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinledi.
 
Doğalgaz ve imar konularına sıkça değinen Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada; Tamdaş’ın görevini yerine getirmesi için takipçi olacaklarını söyledi.
 
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu şunları söyledi: Geyras Mahallemizin nüfusu 375, konut sayısı ise125 adet. Geyrasımız halen komşulukların en güzel örneğinin sergilendiği, insanlarımızın akraba gibi yaşadığı bir bölge olması sebebiyle kıymetli bir bölgemiz. Geyras Mahallemizde daha önce yaptığımız ziyaretlerde de öne çıkan en önemli başlık imar isteği. Yine doğalgaz konusunda mahalle sakinlerimizin istekleri var.
 
 
Yaklaşık 15 mahallemiz imar istiyor bizlerden. Belediye olarak bütün mahallelere imar verme yetkimiz yok. Çünkü bu işlemleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı takip ediyor. Bakanlık gerekli incelemeleri yaptıktan sonra imara karar veriliyor. Belediye olarak biz bunu belirli bir periyodla yapabiliriz. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde altı mahallemizle ilgili imar çalışmamız var. Daha sonraki aşamalarda Geyras bölgesiyle ilgili bir çalışma olacaktır.
 
Devletimiz her kuruma ayrı bir görev vermiştir. Emniyetin görevi, asayişi sağlamak, trafiği kontrol altına almak. Tedaş’ın görevi, elektrik hatlarını çekmek, düzenliliğini kontrol etmek. Telekom’un görevi telefon ve internet hatları. DSİ’nin görevi ise barajlar yapmak, kanallar oluşturmak.
 
TAMDAŞ’IN BÖLGEYE DOĞALGAZ YATIRIMI YAPMASI İÇİN TAKİPÇİYİZ
 
Tokat Belediyesinin ise görevi, yol, kaldırım, içme suyu, asfalt ve şehrin sosyal ve ekonomik durumlarıyla alakalı gibi birçok çalışmalar yapmak. Doğalgaz firmalarının görevi ise doğalgaz hatlarını çekmek, insanlarımızı doğalgazla buluşturmaktır. Geyras Mahallemizde Tamdaş’ın bölgeye yatırım yapması için takipçiyiz. Kurumla görüşmelerimiz sonucunda geçtiğimiz dönemde mahallemizin doğalgaz sorununun giderileceğine dair söz almıştık. Doğalgaz yatırımıyla ilgili sözler yerine getirilmeyince bizler de aracı olduğumuz için mahalle sakinlerimiz dolaylı olarak ilk başta bizleri sorumlu gördüler. Doğalgazla ilgili takibimizi yapacağız. Doğalgazı olmayan birkaç mahallemize kaldı. İnşallah önümüzdeki dönemde bu mahallelerimize doğalgazı getireceğiz.
Biz istiyoruz ki; insanımız rahat etsin, yüzü gülsün. Derdimiz sizlerin mutluluğu ve şehrimizin gelişmesidir.
 
Bizim derdimiz, birlikte beraberce karar vermek ve birlikte yol yürümek. Bizler size rağmen sizin istemediğiniz birşeyi yapmayız, yapamayız. 2020 Yılında bu mahallede neler yapılacaksa birlikte karar vermek için mahalle buluşmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Sadece Muhtarlarımızdan gelen bilgilerle hareket etmeyerek, halkımızın birebir görüşlerini dinlemek, onların isteklerini gerçekleştirmek için mahalle buluşmalarımıza devam ediyoruz. Bizleri Geyras Mahallesi’nde güler yüzle ağırlayan, istek ve taleplerini ileten tüm mahalle sakinlerimize teşekkür ederim” dedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]