• 0

21 Ekim 2019, 09:08 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Ozan Balcı: 'Bizim Defterimizde Umutsuzluk Yok'

Vali Ozan Balcı: 'Bizim Defterimizde Umutsuzluk Yok'

'Tokatlı İş Adamları ve Bürokratlar Tokat İçin Buluşuyor' sloganıyla bir çalıştay düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çalıştayda bir konuşma yapan Tokat Valisi Ozan Balcı, şunları söyledi:

"612 bin Tokatlı hemşehrimiz var. Bir o kadar memleketin iş ve aş sorununa katkı sağlayan kültürde, bilimde, sanatta, iş dünyasında Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinde çalışan iş insanlarımız var. Bu salon aslında onların umudu. Bu salonda çok kıymetli insanlar var.  Memleketin derdini dert edinen, dert edinmekle yetinmeyip, hisseden ve kafa yoran çok kıymetli insanlarımız burada. Tokat’ın derdini dert edinmekten, çözüm önerisi aramaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Bizim insanlarımızın aş ve iş sorununu çözmemiz lazım. İş adamlarımıza ihtiyacımız var. Ben iş adamlarını çok önemserim, akıllarını kıymetli bulurum ve yaptıkları işe saygı duyarım. Sonuçta bunlar memleketin büyümesine, gelişmesine katkı sağlayan insanlar. Türkiye büyüyor, gelecek vaadediyor. İnşallah Türkiye bu coğrafyanın parlayan yıldızı olacak. Cumhuriyet kurulduğundan bu yana başarılarımızı göz ardı edemeyiz. Elbette eksiklikler olacak. Bunları çözeceğiz. Daha büyük azimle çalışmamız lazım. Türkiye’nin önü açık.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023, 2053, 2071 gibi büyük hedeflerimiz var. İş adamlarımız da iddialı. Hayatın ve yaşamın olduğu her yerde bir Türk vatandaşı var. Türkiye ufku çok açık bir ülke. Türk milleti bence büyük bir millet. Tokat’ın çok başarılı iş adamları ve bürokratları var. Bizim sizlere ihtiyacımız var. Kendi yaşadığınız sıkıntıları gelecek nesillere yaşatmayın diyoruz. İşin özü bu. Geldiğiniz yer sıkıntı, tırnaklarınızın arasında toprak, alın teri var. Biz gelecek nesillere yaşatmayalım. Türkiye ve Tokat gelecek vaadediyor. Tokat’ı hak ettiği yere getirmemiz lazım. Tokat’ta yok yok. Allah her şeyi vermiş. Yüksek kültüre sahip bir halk var. Birikmiş bir kültürü ve birlikte yaşama kültürü var. Balkanlardan, Kafkaslardan gelen, savaşlardan gelenlere kucağını ana gibi açmış.  Tokat’ın insanları benim gördüğüm kadarıyla vatanperver ve çalışkan insanlar. İnsan malzemesi harika.  Tokat’a birçok insan bu zamana kadar katkı sağlamış. Allah hepsinden razı olsun. Bu bir bayrak yarışı, bayrağı ileri götürmemiz lazım. İmkanlarımızı iyi kullanmamız lazım. Potansiyelimiz var. Bizim iş adamlarından yararlanmamız lazım. Biz de yılgınlık göstermek yok. Reşadiye’nin, Niksar’ın, Yeşilyurt’un, Sulusaray’ın, Zile’nin, Almus’un, Erbaa’nın, Turhal’ın, Artova’nın, Başçiftlik'in, Pazar'ın işi için memleketin ve milletin huzuru, refahı için size ihtiyacımız var. Yeter demek yok.

Bizim hedef koymamız lazım. Bizim şehre hayal kurdurmamız lazım. Hayali hep beraber oluşturmamız lazım. Havaalanımız devam ediyor. Uluslar arası bir havaalanı. Tokat’ın tarımsal ürünleri Türkiye'yi besler. Bizim ürünlerimizi yurtdışına göndermemiz lazım. Tokat ihracata dayalı tarımsal sanayinin merkezi olmalı. Kültür turizminde müthiş bir potansiyel vaadediyor. Çekerek, Zile, Sulusaray, Artova ve Turhal barajları bitti sulamaya geçilecek. Çok büyük bir potansiyelimiz var. Bizim birbirimizi yüreklendirmemiz, cesaretlendirmemiz ve değer üretmemiz lazım. Hatta değer üretenleri değerli kılmamız lazım. Memlekete ve millete katkı sağlayanlara destek olmamız lazım. Yorgunluk ve yılgınlık gösetrmek yok. Hepimiz devletimiz ve milletimizin işini yapıyoruz. Bizlere büyük görevler düşüyor. İşin özü hep beraber hayal kurmak ve hayal kurdurmak. Tokat’ta yemek, el sanatları, tarım, kültür, doğa en güzelleri var. Bir umut olmamız lazım. Umutsuzluk bizim defterimizde yok. Şehre enerji ve dinamizmi kazandırmamız lazım."

Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Çalıştay, Tokat, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]