• 0

07 Ekim 2019, 08:55 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Etüt Tokat' İle 24 Bin Öğrenci Hayallerine Ulaşacak

'Etüt Tokat' İle 24 Bin Öğrenci Hayallerine Ulaşacak

Etüt Tokat'ın yeni dönem açılışı Fevzi Çakmak Ortaokulu'nda düzenlenen törenle yapıldı. Açılış törenine Vali Dr. Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, eğitim camiası, öğrenciler ve veliler katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Etüt Tokat ile ilgili bilgi verilen törende konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Etüt Tokat ile birlikte Tokat’ın akademik anlamda hedefinin ilk 3 yıl içerisinde ilk 20, ilk 5 yıl içerisinde ise ilk 5’e girmesi olduğunu söyledi.

Tokat’ta 24 bin öğrencinin etüt merkezlerine devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, "Sizin hayallerinizi gerçekleştirmek için size destek veriyoruz. Asıl işi yapan sizlersiniz ve sizlere rehberlik yapan öğretmenlerimiz. Bizim görevimiz sizi yüreklendirmek ve cesaretlendirmek. Tokat'ımızın çocukları başarılı olsun diye bu etüt merkezlerini kurduk. İleride dünyanın sayılı mimarları, yazarları, sanatçıları, diplomatları, arkeologları, siyasetçileri, ticaret erbapları, iş kadınları aranızdan çıkacak. Bizler sizlerin hayallerinize katkı sağlamak istedik. Bu çağda alacağınız bu etütler eğitiminize çok büyük katkı sağlayacak. Başarılı olanların en önemli özelliği düzenli çalışmak, disiplinli çalışmak, dirençli olmak. Dirençli olanlar başarılı olur." dedi.

Vali Balcı konuşmasında şunları kaydetti:

"Hedefimiz Tokat’ı ilk 3 yıl içerisinde ilk 20, ilk 5 yıl içerisinde ise başarı anlamında ilk 5’e girmesini sağlamak. Yılgınlık göstermeden, yorulmadan, aşkla,  şevkle çalışacağız. Biz de Valilik olarak sizlere gereken desteği sağlayacağız. Sizler de çalışkan öğrencilersiniz. Amacımız milli ve manevi değerlerine bağlı, milletini, memleketini seven, ailesine, eşine, dostuna sadakatli akademik anlamda başarılı örnek bir Türkiye gençliğinin yetişmesi. Bunu hem akademik anlamda sağlayacağız, hem de bilimsel, kültürel, sanatsal anlamda destekleyeceğiz. Kitap okumayı ihmal etmeyin. Kitap okumak da etütün bir parçası. Türkçemizi çok iyi kullanın, birkaç tane yabancı dil öğrenin. Spor Tokat’tan yararlanın. Vaktinizi iyi planlarsanız bütün aktiviteleri yaparsınız. Sizlere kitap desteği de vereceğiz. Hepinizi çok seviyorum. Öğretmenlerimize güç kuvvet diliyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]