• 0

04 Ekim 2019, 09:14 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

SODES Projesi İle Tokat'ta 10 Bin Kadın İstihdam Edilecek

SODES Projesi İle Tokat'ta 10 Bin Kadın İstihdam Edilecek

Vali Dr. Ozan Balcı, 'Kadının Gücü Tokat’ın Gücü' SODES projesinin 2 bin kadınla başlayıp 10 bin sayısına ulaşarak istihdam edileceklerini bildirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

SODES Projeleri Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı. OKA Tokat İl Temsilciliği toplantı salonunda yapılan toplantıda SODES projeleri kapsamında ilimizde yürütülmesi planlanan çalışmaların yol haritası belirlendi. 

Bölgesel olarak uygulanan ve ülke geneline yayılan SODES Projeleri ile  Tokat’ta da kadınların becerisi ve yeteneğinden faydalanarak üretime katkılarının sağlanacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, SODES Projeleri ile Tokat’ın Türkiye’ye örnek olmasının hedeflendiğini söyledi. 2 bin kadın ile başlayıp 10 bin kadının istihdamının hedeflendiği projeler kapsamında kooperatifler kurularak, Tokat’ın yöresel ürünlerinin marka olarak pazarlanacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kadınlarımızın aktif iş hayatına katılımını sağlayacağız. Kadınlarımız hem kendi ev ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaklar.” dedi.

Üretici birlikleri, sivil toplum kuruluşları, tarımsal ve sanayi kuruluşlarının katılım ve destekleri ile kooperatifler kurulacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Köylerde atölyeler kurulacak. Üretimler köylerde yapılacak. Her köyün bir üretim birimi, üretim atölyesi, işletmesi olacak. Eğitimler ve klasikasyon, standartizasyon, hijyen, paketleme orada yapılacak. Üretilen ürünlerde el emeği, göz nuru olacak. Her ürünün kendine has özelliği olacak, marka olacak, müşteri hizmetleri olacak, tüketime hazır hale getirilecek. Siparişler internet ortamında olacak, takiplerini siparişlerini müşteri görebilecek.” diye konuştu.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : SODES, Tokat, Vali Ozan Balcı,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]