• 0

01 Ekim 2019, 08:51 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Okullararası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması Başladı

Okullararası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması Başladı

Tokat Belediyesi tarafından bu yıl 'Okullararası Atık Pil Toplama' ve 'Öğrenciler Atık Elektronik Eşya Topluyor' yarışmalarının 6'ıncısı düzenleniyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi tarafından Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca da yürütülen "Sıfır Atık Projesi"ne destek olmak amacıyla, TAP Derneği ile işbirliği içerisinde okullararası atık pil toplama yarışmasının altıncısı düzenleniyor.


Kampanya 16 Eylül 2019 tarihinde başlarken, 30 Nisan 2020 tarihine kadar devam edecek. Yarışmaya Anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve lise öğrencileri katılacak. Tokat Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen “Atık Pil Toplama” yarışmaları ile bugüne kadar 10 Ton atık pik toplanarak TAP derneğine teslim edildi.


Yine Tokat Belediyesi ve Tübsiad işbirliği tarafından bu yıl 2.’si düzenlenecek olan "Öğrenciler Atık Elektronik Eşya Topluyor" kampanyası ile okullara topladıkları e-atıklara göre çeşitli hediyeler verilecek. Kampanyaya katılmak isteyen okulların 15 Kasım 2019 tarihine kadar http://basvuru.tyk.org.tr adresine başvuru yapmaları gerekiyor.


Başkan Eroğlu: Siz de Bir Çocuk Sevindirin


Anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerin katılabileceği yarışmayla ilgili değerlendirme yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, il genelinde en çok atık pil toplayan ilk üç okulun öğrenci sayısına bakılmaksızın ödüllendirileceğini söyledi. 30 Nisan’a kadar öğrencilerin atık pilleri okullarına getirerek kampanyaya destek verebileceklerini ifade etti.


Başkan Eroğlu ayrıca ailelere de seslenerek, "Evlerinizde, işyerlerinizde kullanım ömrünü tamamlayan pilleri cam veya pet şişelerde biriktirip bir çocuğa teslim ederek, 'Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama” Yarışmasına ve 'Öğrenciler Atık Elektronik Eşya Topluyor' kampanyasına katılmasına destek olabilirsiniz. Öğrencilerimizin bilinçlendirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Atık Pil, Yarışma,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]