• 0

30 Eylül 2019, 08:32 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Tokat Demokrasi Müzesi' Açıldı

'Tokat Demokrasi Müzesi' Açıldı

Tokat tarihinin önde gelen devlet adamlarını ağırlayan, Tokat’ın kültürel mirası olan Tarihi Yüksek Kahve, restore edilerek Yüksek Kahve ve Demokrasi Müzesi adıyla vatandaşların hizmetine açıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı, tarihi binanın Tokat’a yeniden kazandırılması için emek veren herkese teşekkür ederek, "Burayı açmak bende demokrasiyi içselleştiren biri olarak Tokat’ın konuşmaları, sorunları geleceğe ilişkin vizyonları burada konuşulmuş. Burası bir anlamda şehrin yaşayan tarihi. Şehrin imarına, ihyasına insanların huzuruna, refahına, zenginleşmesine ilişkin fikirlerin tartışıldığı bir müessese. Tokat’ın bir ruhu. Böyle güzel bir demokrasi müzesini açmak beni mutlu etti. Aynı zamanda şehrimizin bir hafızası burası, çok kıymetli bir yer. Devlet büyüklerimiz, siyasilerimiz burada konuşmuş. Anlamlı ve önemli olacak. Biz demokrasi eğitimi diye bir proje yürüteceğiz. Bütün çocuklarımız plan ve program dahilin de Tokat’ın siyasal, demokrasi tarihini öğrenmiş olacaklar. Bunu da çok anlamlı buluyorum." dedi.

Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Müze, Açılış,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]