• 0

30 Eylül 2019, 08:32 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Kitap Fuarı Üçüncü Kez Kapılarını Açtı

Tokat Kitap Fuarı Üçüncü Kez Kapılarını Açtı

Tokat Valiliği ve Tokat Belediye Başkanlığı tarafından Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen ve 28 Eylül - 06 Ekim tarihleri arasında devam edecek olan '3. Tokat Kitap Günleri' kapılarını kitapseverlere açtı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Törende konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, kitap okumanın önemine değinerek, "Böyle bir kitap fuarının Tokat’a kazandırılmasında emek veren herkese teşekkür ediyorum.  Ali Paşa ve Ulu Camiye baktığımızda bir sanat harikası görüyoruz. Bunlar yüksek kültürün ürünü. Bizim atalarımız sahip olduğu yüksek kültürün ürünü olarak camiler, hanlar ve hamamlar yapmış. Yüksek kültür kaliteli ve nitelikli bilgiyle elde edilebilir. Bu yüzden kitap çok önemlidir. Ahmet Hamdi Tanpınar diyor ya bizim medeniyetimiz kitap medeniyetidir. Muzaffer İzgi’nin ifadesi ile çocuk okuyucusu olmayan toplumların yetişkin okuyucusu olmaz." dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise "Tokat’ta kitabı çok daha iyi yerlere taşıyacağız inşallah. İnanıyorum ki üçüncü kitap günlerinde bir bunu başaracağız." ifadelerini kullandı.

Binlerce kitabı kitapseverlerle buluşturan 3. Tokat Kitap fuarı, 80 Yayınevi, 50 Yazar, 64 İmza ve 30 Söyleşi programı ile 9 gün boyunca Tokatlı kitapseverlere açık olacak.

Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Kitap, Fuar,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.076 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]