• 0

30 Eylül 2019, 08:32 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Ozan Balcı: 'Biz Çiftçinin ve Üreticinin Dostuyuz'

Vali Ozan Balcı: 'Biz Çiftçinin ve Üreticinin Dostuyuz'

Kayseri Şeker'e ait üç şeker Fabrikasından birisi olan Turhal Şeker Fabrikası, 86'ncı kampanya dönemini başlattı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kampanya açılış töreninde konuşan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı "Bunlar Turhal, Tokat ve Türkiye adına geleceğe umutla bakmamızı sağlayan güzel etkinlikler. Bu fabrika doğusuyla batısıyla, kuzeylisiyle güneylisiyle büyük bir mücadele verilerek kurulmuş. Milletimizin alın teri ve yüz akıyla bugüne gelmiş bir fabrika burası. Türk milletinin ortak bir fabrikası. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi ifade etmek isterim." dedi.


"Biz çiftçinin üreticinin dostuyuz" diyerek sözlerine devam eden Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasında şunları kaydetti:


"Tokat tarım memleketi bizim de tarıma omuz vermemiz lazım. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 2023, 2053, 2071 hedeflerine giderken tarımda, ulaşımda, enerjide, eğitim ve sağlıkta kısacası yaşamın her alanında gelişirken bizimde gelecek nesiller için bir şeyler yapmamız lazım. Onun için Türkiye’nin önünün çok açık olduğuna inanıyorum. Türkiye bu coğrafyanın parlayan yıldızıdır. Bundan sonrada böyle olacaktır. Türk milleti çalışkan, fedakar, geleceğine aşkla, şevkle bağlıdır. Eli öpülesi bir millettir. Bu fabrikayı da yoktan var etmiştir. Tokat bir tarım memleketidir. Biz çiftçinin, üreticinin dostuyuz. Bizim ana gayemiz çiftçiyi zenginleştirmek, onların cebine para koymak ve her zaman onların yanında olmaktır. Tokat’ın sulama göletlerinin bitmesiyle Tokat’ın tarımsal hasılası iki katına çıkacaktır. Bu müthiş bir şey. Çiftçimizi zenginleştirecek bir şey. Yeni havaalanı da devletimizin ve milletimizin gurur duyacağı bir proje. Tokat’ta inşallah ihracata dayalı tarımsal sanayi kurulacak. Biz buna inanıyoruz. Tokat Tarımın başkenti dedik. Kuzeyde tarım deyince akla Tokat gelecek. Yedi kıymetli ovasıyla Tokat tarımda parlayan bir yıldız olacak. Türkiye’nin sebze meyve ambarı tabiri caizse saklı bir cennet Tokat. Havalimanı yapıldığında Tokat’ın ürünlerini sadece Türkiye’ye değil inşallah yurtdışına da ihraç edeceğiz. Çalışkan insanları, azimli, istekli çiftçilerimiz var. Bu fabrikanın başarısı Tokat’ın, Turhal’ın, Turhallı hemşehrilerimizin başarısıdır. Her zaman Turhal şeker fabrikasının ve çalışanlarının yanındayız ve her zaman destek vereceğiz. Buraya verilen destek Tokat’a, Tokat’ın tarımına ve çiftçisine verilen destektir. İşin özü Tokat’ta biz büyük bir birliktelik sağladık. Bu birliktelik inşallah Türkiye’ye örnek olacak. Biz memleket ve millet sevgisiyle çalışıyoruz. Yılmak, yorgunluk göstermek yok. Memleket ve milletin geleceğine ve istikbaline inanarak aşkla, şefkatle, memleket ve millet sevdasıyla daha çok çalışacağız."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali, Balcı,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]