• 0

27 Eylül 2019, 09:05 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'a Yeni İl Halk Kütüphanesi Yapılacak

Tokat'a Yeni İl Halk Kütüphanesi Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programında yer alan İl Halk Kütüphanesi Projesi Vali Dr. Ozan Balcı ve ilgilerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda ele alındı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Mevcut İl Halk Kütüphanesi’nin yerine yapılması planlanan yeni bir İl Halk Kütüphanesi’nin Tokat’a değer katacağını dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan proje ile Tokat’a güzel bir kütüphane kazandırılmasının hedeflendiğini belirterek, Tokat’ın şehir kimliğine uygun bir kütüphane inşa edileceğini söyledi.

Fiziki donatılar ile Tokatlılara hizmet verecek şekilde klasik kütüphanenin dışında çok amaçlı bir kütüphane yapılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, kitap okuma ve ders çalışma alanları, gençlere, çocuklara ve yetişkinlere özel alanları, çok amaçlı salonları, grup çalışma odaları, oturma alanları, müzik atölyesi, sergi salonları ve kafeterya gibi alanların içerisinde yer alacağı İl Halk Kütüphanesi’nden üniversite, ilkokul, ortaokul ve lisedeki öğrencilerimizin yanı sıra okul öncesi çocukların da yararlanabileceğini açıkladı.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Kütüphane, Vali Balcı,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]