• 0

14 Ağustos 2017, 21:18 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Zile'ye 3 Milyonluk Sulama Göleti

Zile'ye 3 Milyonluk Sulama Göleti

İl Özel İdaresi tarafından yapımına başlanan Karakuzu –Binbaşıoğlu Sulama Göleti'nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Maliyetinin 3 milyon lira (eski para ile 3 trilyon) olduğu belirtilen göletin açılış törenine, Tokat Milletvekili Zeyid Aslan da iştirak etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zile ilçesine bağlı Karakuzu –Binbaşıoğlu köyleri sınırları içerisinde yapılan sulama göletinin temel atma töreninde konuşan Vali Dr. Ömer Toraman, Tokat’ın çok bereketli bir coğrafyada bulunduğunu söyledi. 

Tokat'ın çok geniş ovaları, bereketli tarımsal alanları olduğunu kaydeden Vali Toraman, "Tarımsal potansiyelini çok önceden harekete geçirmiş bu güne kadar da çalışkan insanlarının ülke ekonomisine,  memleket ekonomisine çok büyük katkı sağlamış bir coğrafya. Büyük sulama projeleri,  tarımsal sulama alt yapı projeleri öncesinde halledilmiş ancak, daha orta ölçekli sulama göletlerinin de inşa edilme vakti gelmiş. Kaynaklar doğru aktarılabilirse bunların ülke ekonomisi ve vatandaşın refahına katkısı çok kısa sürede karşılık bulacaktır.  Buraya yatırılacak olan 3 milyon Türk Lirası bir yıl içerisinde ülke ekonomisine tekrar geri kazandırılacak.  Biz kırsal alt yapıda, tarımsal alt yapıda iyileştirme sağladıkça vatandaşımız daha da kazanacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 hedeflerine ulaşacak şekilde gayret göstereceğiz. Birlikte çalışacağız. Buna olan inancımı ifade etmek istedim.  İyinin sonu yok daha iyisi var. Ben emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Törende yapılan konuşmaların ardından Karakuzu-Binbaşıoğlu Sulama Göleti’nin temeli programa katılan protokol mensupları tarafından atıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Zile, Gölet,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]