• 0

11 Temmuz 2019, 09:17 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Belediyesi'nden 'Şeffaflık' Örneği

Tokat Belediyesi'nden 'Şeffaflık' Örneği

Belediyeden bir ilk...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi, Meydan Projesi kapsamında Meydan Cami doğusunda yapılan 10 adet iş yeri ve 1 adet tuvalet işletmesi ile Kanal Tokat kenarında 4 adet büfe, 2 adet tuvalet işletmesi ihaleye çıkardı. Esnafların ve iş insanlarının ilgi gösterdiği ihale, basına açık yapılarak canlı olarak da yayımlandı. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ihalenin şeffaflığı açısından canlı yayınla vatandaşlara aktarıldığını söyledi.

Kanal Tokat kenarında bulunan 4 büfe de açık artırma usulü ile ihale edildi. 30 bin lira muhammen bedel üzerinden ihaleye çıkarılan 18 metrekarelik büfe 315 bin liraya yıllık olarak kiraya verilirken, 6 metre karelik büfelerde 90 bin ile 100 bin lira arasında ihale edildi. Kanal Tokat projesi kapsamında 18 metrekarelik büfe 315 bin TL ile Ergün Aynur’a, 1 nolu büfe 100 bin TL ile Musa Altuntaş’a, 3 nolu büfe 90 bin TL ile İlyas Gürel’e, 4 nolu büfe 95 bin TL’ye Serdar Aybek’e ihale edildi. Atatürk Köprüsü yanındaki WC’nin ihalesinin yinelenmesine karar verilirken, Yeşilırmak kenarı Muhsin Yazıoğlu Parkındaki WC’lerin işletmesi de 15 bin 250 TL ile Hacı Ahmet Oruç’a verildi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bugün bir farklılık oluşturmak noktasında yapmış olduğumuz ihaleleri canlı yayınla halkımıza duyurduk. Basın mensuplarımızın da ihalelere katılımını sağlamak suretiyle şeffaflığımızı ortaya koymaya gayret ettik. Süreci kısaca anlatmak gerekirse belediyemize ait meydan projesi kapsamında yapmış olduğumuz bir alan vardı. Bu alanın ismi de organik ürünler pazarı olmuştu. Bu alanımızda 10 tane dükkan var. Bunlardan bir tanesi çay ocağı, bir tanesi nalbur veya berber olarak düşünülmüştü, diğer 8 dükkan ise tamamen yöresel ürünlerin satılacağı dükkanlar. Bu dükkanlarda bez sucuk, pastırma, salça, bakliyat çeşitleri, köme, tarhana, pekmez, peynir, tereyağ, süt, çökelik gibi ürünler satılacak. Bu doğrultuda 18 Haziran 2019 tarihinde belediye encümeni tarafından buranın açık artırmayla ihale edilmesine karar verdik. Akabinde yapılan yasal prosedürler çerçevesinde ihalelerimizi başlattık. İhalemiz tamamen açık arttırma usulüydü. Dosya alan bütün hemşehrilerimiz burada tekliflerini sundular biz de en uygun şekilde hareket ettik. Ben, gelinen nokta itibariyle çok mutluyum. Zira tahmin ettiğimiz rakamların üzerinde teklifler geldi ve bu doğrultuda buraları ihale ettik." dedi.

Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Belediye, İhale ilanı,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]