• 0

12 Temmuz 2019, 10:01 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'84 Çeşit Sebze ve Meyvenin Yetiştiği İl Tokat'

'84 Çeşit Sebze ve Meyvenin Yetiştiği İl Tokat'

Vali Dr. Ozan Balcı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizesinde domates hasadının yapıldığı tarla günü programına katılarak, çiftçilerle bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çiftçinin zenginleşmesi ve Tokat’ın kıymetli ovalarının değerlendirilmesi için Tarım Tokat kapsamında çalışmalar yürütüldüğüne dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarım Tokat diye bir proje başlattık. Tokat ovalarıyla, nehirleriyle Türk tarımının parlayan yıldızı. Tokat’ı tarımın başkenti yapacağız. Hedefimiz Tokat’ı Türk tarımının parlayan yıldızı yapmak. Çiftçimizi zenginleştirmek. Bugünde Turhal’a geldik. Sağ olsun Fatih bey çiftçimizin domates serası var. Seracılığa da büyük destek veriyoruz. İnşallah Tokat’ı seracılıkta da merkez yapacağız. Tokat tarımıyla, ovalarıyla Türkiye’nin parlayan bir yıldızı. Seracılık başta olmak üzere Tokat yaprağı da çok önemli biliyorsunuz. Niksar’ın cevizi ile çileğiyle, Artova’nın nohutuyla, fasulyesiyle yaklaşık 84’e yakın tür sebze ve meyvenin yetiştiği bir yer burası." dedi.

Devlet olarak her zaman çiftçiye destek vereceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat 775 bin dönüm ovalarıyla, Yeşilırmak ve Kelkit’iyle, nehirleriyle Türkiye’nin kıymetli tarım havzalarına sahip bir bölge. Hayvancılıkta Türkiye’nin sayılı illerinden biri. İnşallah daha da büyüyecek. Hedefimizde ihracata dayalı tarımsal sanayinin temellerini atmak var. Çiftçimizi daha zenginleştireceğiz. Çiftçinin problemlerini çözmek aslında tüketicinin de problemlerini çözmektir. İnşallah ürünlerimiz kalite olarak, nitelik olarak daha da artacak. Türk tüketicisine sunacağız. Tokat’ın bu lezzetli ürünlerini. Türkiye’nin en lezzetli şeftalisi ve kirazı burada oluyor. En güzel domatesleri, yaprakları Tokat’ta. En güzel aromaya sahip cevizleri Tokat’ta. Sayamayacağım kadar en lezzetli ve güzel ürünler Tokat’ta. Bunu kim üretiyor, çiftçimiz üretiyor. Tarım teşkilatlarımızda buna canla, başla destek veriyor. İdare olarak da devlet olarak da biz bunları derdi dert ediniyoruz. İşi sahiplendik." şeklinde konuştu.


Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Sebzesi, Meyvesi,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]