• 0

09 Temmuz 2019, 09:14 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Sokakta Mendil mi Okulda Kitap mı?' Projesine Yurtdışı Eğitimi

'Sokakta Mendil mi Okulda Kitap mı?' Projesine Yurtdışı Eğitimi

ERASMUS+ Projesi kapsamında yurt dışına giden öğretmenler eğitimlerini tamamladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“Sokakta mendil mi okulda kitap mı?” ERASMUS+ Projesi kapsamında yurt dışına giden öğretmenler eğitimlerini tamamladı. Proje kapsamında 17 öğretmen Fransa ve Çekya’da gerçekleşen yurt dışı eğitim faaliyetlerine katıldı.

 

“Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği” kapsamında hibe alan Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü konsorsiyumu liderliğinde Tokat’ta bulunan 5 okulun proje ortağı olarak yer aldığı, “Sokakta mendil mi, okulda kitap mı?” projesi kapsamında 17 öğretmen, Fransa’nın başkenti Paris’te “Erken Okul Terkinin Önlenmesi” ve Çekya’nın başkenti Prag’da “Göçmen Çocukların Okula Entegrasyonu” konularında eğitim faaliyetlerine katıldılar.

 

Paris’te gerçekleşen “Erken Okul Terkinin Önlenmesi” konusunda eğitim alan öğretmenler, öğrencilerde okul terkinin önlemesi, akademik başarısının artırılması, eğitimlere teşvik, entegrasyon ve kaynaştırma yöntemleri konusunda bilgi sahibi oldular.  Prag’da gerçekleşen eğitim faaliyetinde ise “Göçmen Çocukların Okula Entegrasyonu” konusunda eğitim faaliyetine katılan öğretmenler, bu eğitimle sokakta çalışan mülteci öğrencilerin çok kültürlü ortamlarda ders anlatma becerileri konusunda bilgi sahibi oldular.

 

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde gerçekleşen projede, Atatürk Anadolu Lisesi, Tokat Fahriye Arat İmam Hatip Ortaokulu, Gaziosmanpaşa Ortaokulu, Yeşilbağ Ortaokulu, Arif Nihat Asya Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Atatürk Ortaokulu’ndan yurt dışı hareketliliklerine katılan öğretmenler, eğitim faaliyetleri sonunda sertifikalarını aldılar.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Meb, Proje,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.095 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]