• 0

05 Temmuz 2019, 09:15 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İncesoyluer 'Milli Eğitimin Başarı Skalası'nı Yazdı

İncesoyluer 'Milli Eğitimin Başarı Skalası'nı Yazdı

Gazeteci-Yazar Cemal İncesoyluer kaleme aldığı son yazısında Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başarılarını yazdı. İncesoyluer gazeteci-yazar Hüseyin Alpay’ın geçtiğimiz günlerde yayımladığı yazısına da atıfta bulunarak, "100 bin öğrenciye karneleriyle birlikte kitap hediye edilmesi dahi, tek başına insaf ve vicdanın nasıl kanırtıldığının göstergesiydi" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gazeteci-Yazar Cemal İncesoyluer kaleme aldığı son yazısında Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başarılarını yazdı. İncesoyluer gazeteci-yazar Hüseyin Alpay’ın geçtiğimiz günlerde yayımladığı yazısına da atıfta bulunarak “Geçenlerde, gazeteci yazar Hüseyin Alpay başarı çetelesini alt alta yazdı. 100 bin öğrenciye karneleriyle birlikte kitap hediye edilmesi dahi, tek başına insaf ve vicdanın nasıl kanırtıldığının göstergesiydi” ifadelerini kullandı.

 

Cemal İncesoyluer’in yazısı şöyle oldu:

 

“Milli Eğitimin başarı skalası…”

 

Sadece soruyorum: Ölçü nedir muhterem? Yani, bir kurumun ve o kurumun başındaki kişinin başarılı olup-olmadığını nasıl anlıyorsun? Mesela, Milli Eğitim ve İl Müdürü Murat Küçükali’nin başarı skalası nedir? Başarı için hangi ölçü ve kriteri işletiyorsunuz?

 

Geçenlerde, gazeteci yazar Hüseyin Alpay başarı çetelesini alt alta yazdı. 100 bin öğrenciye karneleriyle birlikte kitap hediye edilmesi dahi, tek başına insaf ve vicdanın nasıl kanırtıldığının göstergesiydi.

 

Mesela, söz konusu yazıda, “Eğitim Bayrağı Ailemde” projesi ile öğrencilerin velilerine yönelik okul-veli arasında iletişimi ve iş birliğini güçlendirmek suretiyle velileri bilinçlendirerek veli öğrenci arasındaki iletişimin ve beraber geçirdikleri zamanın kalitesinin arttırarak çocukların geleceğe hazır bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak hedeflendi, yüzlerce veliye sertifika verildiğini not geçti, Alpay. Atatürk Anadolu Lisesi, Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Zile Fen Lisesi’ne Z Kütüphane açıldığı, aynı çalışma çetelesi içerisinde zikredildi.

 

Mesela, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun bölge sergisine Tokat’tan 10 proje katıldı. 4 proje bölge birincisi, 2 proje bölge ikincisi ve 1 proje bölge üçüncü oldu. Toplamda 7 proje derece alması, bir anlam ifade etmiyorsa, daha ne diyelim, ne yazalım?

 

"Kitap Tokat Projesi” kapsamında okullarda “Okuma Kültürü Ödül Törenleri” düzenlendi. Okul, sınıf ve bireysel dalda en çok kitap okuma alanlarında ödüller verilmesine ilişkin zamana düşülen notta eğer başarısızlık için çırpınıyorsan, yapacak bir şey yok. İç sodayı, bir kendini dinle!

 

Tokat Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali için eğer liyakat diyorsanız, kallavi derecesinde. Giden Zile’ye sessiz sedasız araştırın, bu ilçemizde neler yaptığına dair elinizde kağıt kalem bir çetele tutun bakalım, nelere tanıklık edeceksiniz. Buda kesmezse, hiç değilse Zile Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirdiği projelerle ilgili küçük bir vicdani araştırma yapın.  

 

Neyse, sizi fazla yormayalım.

 

Bilmem biliyor musunuz, farkında mısınız, bu şehirde güzel şeyler oluyor. Bunları görmemek için özel bir gayret sarf ediyorsanız, bu sizin tercihiniz. Biliyorum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde Millî Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen "Özel Çocuklara Özel Materyaller" projesi kapsamında gönderilen ve özel eğitim okullarına ve özel eğitim sınıflarının bulunduğu okullara dağıtılacak materyallerin bulunduğu tır Tokat’ta getirildiğini de atlamışsınızdır. Olsun. Canınız sağ olsun, ne diyelim bu başarı körlüğüne…

 

Bakın, yine Hüseyin Alpay’ın yazısında bir paragraf alıp, okumanızı isteyeceğim. Eğer hala bir inadın peşinde koşmak gibi bir niyetiniz varsa, varın koşun…

 

“TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalara yönlendirmek ve öğrencilerin mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla 50. Lise öğrencileri araştırma projeleri yarışması bölge finalinde fırtına gibi esildi: 50. Lise öğrencileri araştırma projeleri yarışması bölge finali kapsamında Tokat, 17 araştırma  projesi  ile 3 birincilik, 2 ikincilik, 2 üçüncülük elde ederek önemli  bir başarıya imza attı.”

 

Ne yaparsak yapalım, vicdan denilen bir olguyu tamda sol yanımızda diri tutalım.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat Meb, Küçükali, Alpay,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]