• 0

05 Temmuz 2019, 08:40 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Başkan Eroğlu: 'Çevreci Bir Belediyeyiz'

Başkan Eroğlu: 'Çevreci Bir Belediyeyiz'

Tokat Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen 'Okullararası Atık Pil Toplama' ve 'Öğrenciler Atık Elektronik Eşya Topluyor' Yarışmalarında dereceye giren okullar ödüllerini aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen ödül dağıtım programında konuşma yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 1800 Kg atık pilin toplanarak TAP Derneğine, 6 Bin Kg. Atık Elektronik Eşya’nın ise geri dönüşüm firmasına teslim edildiğini belirtti. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada şunları kaydetti:


"Çevre hepimizin, birlik ve beraber yaşadığımız doğamız her geçen gün bir şeyler kaybediyor. Evde kullandığımız atıkların bertaraf edilmesi çevreye verdiği zararın en aza indirilmesi hepimizin görevi. Gelecek nesillerimize daha güzel bir çevre bırakmak görevimizin başında gelmektedir. Tokat Belediyesi olarak eski vahşi çöp depolama alanımızı geçtiğimiz dönem içerisinde projemizi yaparak ıslahını gerçekleştirdik. Eski vahşi çöp alanını rehabilite ederek duman, is ve kokuların giderilmesini sağladık. Bu eski alanı park haline dönüştürdük. Şuanda şehir merkezinden uzak bir noktada, Katı Atık Bertaraf Tesisimizde çöplerimiz ayrıştırılarak depolanıyor.


Atık Su Arıtma tesisimizle Yeşilırmak’ın kirlenmesinin önüne geçtik. Üniversite karşısındaki alanda yapılan tesisle atık sular temizlenerek Yeşilırmak’a dökülüyor. Yine üçüncü bir tesisimiz de Tıbbi Atık Strelizasyon Tesisimiz. Bütün tıbbi atıklarımız bu merkezde geri dönüşümü yapılarak çevreye verdiği zararlar sıfıra indiriliyor. Çevreci bir belediye olduğumuzu iftiharla söyleyebiliriz. Yıl içerisinde düzenlediğimiz etkinliklerde, öğrencilerimizle okullarımız işbirliğiyle çöp topladık. Bilinçlendirme çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Her yıl dikeceğimiz 100 Bin Fidan projemiz var. Şehrimizi daha yeşil yapmak amacıyla her yıl 100 Bin Fidanı toprakla buluşturacağız.


2014 Yılından itibaren TAP Derneğimizle birlikte bütün okullarımıza, camilere, kurumlara Atık Pil Toplama Kutularımızdan bu yıl 6 Bin adet kutu koymuştuk ve bu yıl 1800 Kg atık pil toplandı. 5 Yılda ise 10 Ton atık pil toplayarak çevreye verilecek zararın önüne geçtik. Atık Elektronik Eşyası toplama konusunda şehrimizin 5 ayrı noktasında atık elektronik eşyaları topluyoruz. Bilişim Sanayicileri ve İş Adamları Derneği İktisadi İşletmesi (TUBİSAD) ile birlikte yaptığımız çalışma ile bu yıl 6 Ton Atık Elektronik Eşyayı toplayarak, geridönüşüm firmasına teslim ettik. Her iki yarışmamızda da dereceye giren okullarımızı, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Asıl ödül, çevreye verdiğimiz faydadır ödüllerimizin yanında yine okullarımıza çeşitli katkılarda bulunacağız."


Program sonunda Başkan Eroğlu dereceye giren okullara ödüllerini takdim etti.


5’inci Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması Sonuçları

1.Zile -Şehit Emre As İmam Hatip Ortaokulu -226 kg.

2.Zile- Atiye Bekir Dinçerler İlkokulu -181 kg.

3.Tokat- Çocuk Dünyası Uygulama Anaokulu-160.10 kg.

4. Tokat -Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu 149,70 kg.

5.Tokat- Plevne İmam Hatip Ortaokulu-139,30 kg.

6.Tokat- Toki Ortaokulu -105,10 Kg.

Atık Elektronik Eşya Toplama Yarışması Sonuçları:

1. Öğretmen Rukiye Sarıer Bumin Anaokulu- 1.785,00 kg

2. Plevne İmam Hatip Orta Okulu 512,00 kg

3. İbn-i Kemal İlkokulu 667,50 kg

4. Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 579,00 kg

5. 26 Haziran Ortaokulu 655,00 kg


Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Atık Pil, Belediye,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]