• 0

25 Haziran 2019, 09:18 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Ulusal Kiraz-Vişne Çalışma Grubu Toplantısı Tokat'ta Yapıldı

Ulusal Kiraz-Vişne Çalışma Grubu Toplantısı Tokat'ta Yapıldı

Ulusal Kiraz-Vişne Çalışma Grubu XXI. Toplantısı gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Vali Ozan Balcı, "Biz kendimizi tarım ve üretimin dostu olarak görüyoruz. Tarımın problemlerini derdi dert edinebilme potansiyeli olan insanlar çözebilir. Bu kitle de Tokat’ımızda mevcut." dedi.

Tokat’ı tarımda ihracat merkezi haline getirmek için canla, başla ve yılmadan çalıştıklarını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, "Türk tarımının parlayan yıldızı Tokat dedik ve bunun için kurduğumuz bütün hayalleri gerçekleştirmemiz lazım. Bizim tarımsal sanayide ihracata dayalı tarımı istediğimiz hedefe getirmemiz gerekiyor. Tokat’ta ihracata dayalı tarım için bir merkez kurup, pazarı bir numara haline getirmeyi hedefliyoruz. Sebzenin ve meyvenin fiyatının borsasının belirlendiği, fiyat analizinin koyulduğu, tarımın merkez olduğu bir il olacak Tokat. Tarım sadece tarım değil, aynı zamanda bilim, kültür ve sanat. Bu toplantıda tarımda yapacağımız bilimi, ortaya koyacağımız kültürü konuştuk. Tarım bütün bunların arka bahçesi. İnşallah ülkemiz her alanda parlayan bir yıldız olacak. Bizde bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin gücüne inanmakla başlayalım. Ben ülkemize ve milletimize inanıyorum. Tarım ve hayvancılıkta da hep beraber çalışacağız." ifadelerini kullandı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]