• 0

12 Haziran 2019, 08:08 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

1. Eğitim Bayramında Resim Sergisi Ve Coşkulu Konser

1. Eğitim Bayramında Resim Sergisi Ve Coşkulu Konser

Vali Dr. Ozan Balcı 1.Eğitim Bayramı Resim Sergisi ve Türk Müziği Konserine katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı, 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programda ilk olarak Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından yapılan resim sergisini gezdi. Öğrencilerin sanatseverlerle buluştuğu sergide öğrencilerin eserlerini inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Resmi tabana yaymamız lazım. Çok etkileyici ve çarpıcı eserler ortaya çıkarmışsınız. Ressam olmuşsunuz siz. Güzel sanatlar Tokat için bir değer.” diye konuştu.


Vali Dr. Ozan Balcı, resim sergisinin ardından Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan koro ve solo konserini dinledi. Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Yusuf Dursun’un yaptığı açılış konuşmasının ardından Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmeni Tuba Özhan’nın şefliğini yaptığı orkestra ve koro tarafından birbirinden güzel eserler seslendirildi.


2023 Tokat Projeleri kapsamında  Eğitim Tokat adı altında çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, "Temel hedefimiz gelecek nesiller ve kuşaklar için bir şeyler yapmak lazım. Türkiye her alanda büyürken ve gelişirken bu gelişime ayak uydurabilecek nesiller hazırlamak lazım. İnsanlığın kavramları değişti. Nanoteknoloji, uzay ve bilim teknolojisi gibi alanlar değişti. Bütün bu alanlar değişirken bizlerde Türkiye’nin bu değişimi yakalaması ve gelecek nesillerinde bu değişimde bayrağı en önde taşımasını istiyoruz. Türkiye değişiyor, kavramlar değişiyor. Bu gelişime ayak uydurmak için çocuklarımızı geleceğe her alanda hazırlamamız lazım. Bunun için nitelikli bilgi üretmeyi onlara öğretmeliyiz. Müzik ve resim sadece hoş vakit geçirmek için yapılan şeyler değildir. Müzik ve resim olmadan bir telefon bile icat edemezsiniz. F- 16’yı yapamazsınız. Bir masayı bile dizayn edemezsiniz. Kısacası müzik, resim ve edebiyat olmadan nitelikli bilgi üretilemez. Nitelikli bilgi olmayınca bilim ve teknoloji gelişmez. Bilim ve teknoloji olmayınca üretim de olmaz. Üretim olmayınca gelecek için yeterli bir refah düzeyi oluşmaz. Bu ise kıymetli çocuklarımızın geleceğini daha çok düşünmemiz ve onları bu yönde donatmamız gerektiğini kanıtlar." dedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Konser, Vali Balcı,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]