• 0

30 Mayıs 2019, 09:05 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

78 Yaşındaki Cevriye Teyze Gençlere Örnek Oldu

78 Yaşındaki Cevriye Teyze Gençlere Örnek Oldu

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür Merkezleri kurslarını açık havaya taşıdı. Kursa katılanlar arasında yer alan 78 yaşındaki Cevriye Teyze ise gençlere örnek teşkil ediyor...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Etkinlik kapsamında Behzat Hanımeli, Gülbahar Hatun Hanımeli, TOKİ Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri gibi merkezlerde kurslara katılan kadınlar, Kanal Tokat’ta, açık havada ders yaptılar. Toplam 30 kurs ve 200 kursiyer, tahta baskı, çini, spor, müzik iğne oyası, el nakışları, el örgüsü, okuma yazma kurslarını açık havada işledi.


Kanal Tokat manzaralı Şehitler Parkında bir taraftan ders yapan kursiyerler, bir taraftan da açık havanın ve güneşin tadını çıkardı. Etkinlikte hanımlar iğne oyası işledi, dolma sardı, resim yaptı. Ayrıca açık havada okuma etkinliği de gerçekleştirildi. Açık havada işlenen derse katılan 78 yaşında ki Cevriye Polat, temiz havayı çok sevdiğini, yapılan etkinliğin çok verimli olduğunu söyledi.


Toplamda 30 kurs ve 200 kursiyerin katılımı ile yapılan program hakkında açıklamada bulunan Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Arzu Arslan ise yaptığı açıklamada, "Tüm Türkiye genelinde okullarda uygulanan açık havada ders etkinlikleri projesini biz kendimiz yetişkin eğitiminde de uygulayalım dedik. Tokat Belediyesi TOKMEK kursları tüm birimlerimiz olarak hanımlarımıza açık havada kurs işledik. Hanımların çok mutlu olduğunu gördük. Hanımlar açık havada nakış işliyorlar, filografiler, resimler yapıyorlar. El işleri, müzik, spor, kitap okuma etkinlikleri akşama kadar devam edecek. Katılım güzel, hanımlardan da güzel dönütler alıyoruz. Hayat boyu öğrenmenin devam ettiği düşüncesi ile sadece okullarda değil, yetişkin eğitiminde de bazı projelerin etkili ve verimli olduğunu gördük. Bir günle kısıtlı kalmayacağız, ilerleyen dönemlerde açık hava ders etkinliklerimize devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.


Açık hava etkinliğine katılan Cevriye Polat’ın örnek bir insan olduğunu söyleyen Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Arzu Arslan, "78 yaşında teyzemiz Cevriye Polat, kendisi 4 yıldır kurslarımıza geliyor. Bir kursu tamamladıktan sonra farklı bir kursla devam ediyor. Gençlere de güzel örnek oluyor. Kurslara gelenleri ben yapıyorum sizde yapabilirsiniz diye motive ediyor. Hayata bağlı, onun mücadelesi bizleri çok etkiliyor, yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz onun sayesinde." diye konuştu.


Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Hanımeli, Kurs,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]