• 0

27 Mayıs 2019, 09:06 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Ozan Balcı: 'Tokat'ta Çok Değerli Gazeteciler Var'

Vali Ozan Balcı: 'Tokat'ta Çok Değerli Gazeteciler Var'

Tokat Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen Ramazan ayı bölgesel iftar programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. İftar programında bir konuşma yapan Vali Ozan Balcı basın mensuplarını "mesai arkadaşı" olarak gördüğünü ifade ederek, "Tokat’ta gözlemlediğim kadarıyla çok değerli gazeteci arkadaşlar var." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İftar programına Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Türkiye Gazeteciler Federasyon Genel Başkanı Yılmaz Karaca, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali Tokat Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cemal İncesoyluer, il protokolü, bölge ve Tokat'ın diğer cemiyet başkanları ile gazeteciler katıldı. 
 
İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Türkiye Gazeteciler Federasyon Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Tokat Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlemiş olduğu iftar programında meslektaşlarıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Türkiye Gazeteciler Federasyon Başkanı Yılmaz Karaca ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’ndan sonra konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, basın mensuplarının kamu adına iş yaptığını ve basın mensuplarını mesai arkadaşı olarak gördüğünü bildirdi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, yerel basın yayın kuruluşu temsilcilerine iftar davetleri için teşekkür ederek, Tokat basınını bir arada görmekten son derece mutlu olduğunu kaydetti.
 
“Basın Mensuplarımız Memleket ve Millet Adına Çalışıyor”

Yazılı ve görsel basının etik ilkeler doğrultusunda memleket ve millet adına iş yaptığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Ben her gittiğim yerde yerel basını çok sevdim. Hep şöyle derdim. Bir işi yaparken Allah’ın, devletin ve milletin seni sürekli gözetlediğini bilerek yapacaksın. Kargacık burgacık, gizli ve saklı iş yapmadığın zaman hesabını ve cevabını veremeyeceğin hiçbir işin olmaz zaten. Kalbin, beynin memleket ve millet sevgisiyle atıyorsa hatta memlekete ve millete değer katmak istiyorsan sorun yok. Ben hep bu şekilde baktım. Yazılı ve görsel basın esasında millet adına iş yaparlar. Kamu yönetiminin altın kuralı vatandaşın işini kolaylaştırmak, millete değer üretmek. Bu görevler emanet görevlerdir. Millet adına herkes belli zaman dilimlerinde bu bayrağı taşıyor. Ama emanet görevler yaparken uyulması gereken evrensel ilkeler vardır. Mesela etik, hizmette vatandaş odaklı olmak, açıklık, şeffaflık gibi ilkeler vardır. Basın da aslında bu unsurları gözetir. Dolayısıyla kamu kaynaklarının etkin kullanılması, memleket ve millet adına iş yapan insanların kamu yararına iş yaparken hesap sorulması açısından basınımızın çok kıymetli, çok önemli yeri vardır. Basın mensupları devlet adına millet adına iş yaparlar.” dedi.
 
“Basın Camiası Tokat’a Değer Katıyor”

Basın mensuplarının zor şartlarda emek vererek çalıştığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,” Basının işlerini kolaylaştırıp, saygı göstermek lazım. Biz bu emanet görevlere sahip çıkacağız. Basın mensupları bizim arkadaşlarımız oldular. Meslek hayatımda hep böyle düşündüm. Yerel basının yaptığı iş de zordur. Bunu biliyorum. Bazı sıkıntıları oluyor, biz bu sıkıntılara hep yardımcı olmalı ve çözüm aramalıyız. Basın, kamuyu millet adına denetleyen bir kurumdur."diye konuştu.
 
“Tokat’ta Çok Değerli Gazeteciler Var”

Vali Balcı, "Tokat’ta gözlemlediğim kadarıyla çok değerli gazeteci arkadaşlar var. Yerel basın Tokat’ın işleyişinde halk adına denetimini yapan bunun yanı sıra haber alma imkanı sunan bir kurumdur. Gazete çıkarmak, günlük yazılar yazmak görüldüğü kadar kolay değildir. Büyük bir emek veriyorlar. Memleket ve millet adına yaptıkları işi önemli buluyorum. Onlara destek vermek, yardımcı olmak en azından yanlarında bulunmaktan mutluluk duyuyorum." ifadelerini kullandı.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, iftar programına katılan basın mensuplarının masalarını gezerek, basın mensuplarıyla bir süre sohbet etti.
 
Program Türkiye Gazeteciler Federasyon Başkanı  Yılmaz Karaca'nın Vali Dr. Ozan Balcı ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'na plaket vermesi ile son buldu.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]