• 0

22 Mayıs 2019, 08:49 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Mülteci Çocukların İftar Öncesi Müzik Dinletisi Büyük İlgi Gördü

Mülteci Çocukların İftar Öncesi Müzik Dinletisi Büyük İlgi Gördü

'Vatanım Türkiye Evim Tokat' projesi kapsamında bir etkinlik gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“Yabancı uyruklu ve mülteci öğrencilerin yaşadıkları şehirde yarınlara güvenle bakmalarına yardımcı olmak, mülteci olmayan yetişkin ve çocukların empati kurmalarını sağlıklı bir toplum için farklı iki milletten bir araya gelen çocukların aynı paydada el ele vermelerini sağlamak” amacıyla Tokat’ta yaşama geçirilen “Vatanım Türkiye Evim Tokat” projesi kapsamında bir etkinlik gerçekleştirildi.

 

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yeni ve ses getiren projeleri arasında yer alan “Vatanım Türkiye Evim Tokat” projesi yeni etkinliklerle devam ediyor. Dün akşam Atatürk Anadolu Lisesi’nde mülteci öğrencilerin yer aldığı bir koro hünerlerini sergiledi. Değişik ülkelerden ilimizde kalan mülteci çocuklardan oluşan koro Türkçe şarkılar söyledi. “Hayat Bayram Olsa” ve “Mavi Boncuk” gibi bilinen şarkıları Türkçe söyleyen mülteci çocukların performansı alkış aldı.

 

EYÜP EROĞLU: ‘KAPIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE AÇIK’

 

Düzenlenen etkinliğe katılarak bir konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm dünyaya örnek olan mülteci politikası bizim için vazgeçilmez bir görev. ‘Vatanım Türkiye, Evim Tokat’ projesi kapsamında, şehrimizde misafir ettiğimiz mülteci aileler ve öğrenci kardeşlerimiz ile bir araya geldik. Kadim şehrimiz Tokat her zaman kucaklayıcı olmuş ve misafirperverliği ile örnek olmuştur. Kapımız ve gönlümüz her zaman kendilerine açıktır. Böylesine önemli bir projeye emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

MURAT KÜÇÜKALİ: ‘ONLARIN MUTLULUĞUNA ORTAK OLMAK İSTİYORUZ’          

 

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ise yaptığı konuşmada Türkiye olarak mültecileri kucaklayan bir ülke olduğumuza vurgu yaparak kültürümüz ve inancımız gereği onların mutluluğu için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Müdür Küçükali projenin birçok alt başlığı olduğunu ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, “Yabancı uyruklu mülteci öğrencilerin yaşadıkları şehirde yarınlara güvenle bakmaları için hazırladığımız ‘Vatanım Türkiye, Evim Tokat’ projesi ile onların mutluluğuna ortak olmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Proje Koordinatörü Ebru Alpay’ın sunumunun ardından mülteci öğrencilerden oluşan koro müzik dinletisi sundu. Kendi dillerinde ve Türkçe şarkılar söyleyen koro dinleyicilerden tam not aldı. Koroyu lisenin müzik öğretmeni Vildan Güzel’in çalıştırdığı açıklandı.

 

Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Dizman da programa katılanlara teşekkür etti. Yapılan konuşmalardan sonra mülteci çocuklar ve aileleriyle okulda iftar yemeği yenildi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]