• 0

15 Mayıs 2019, 08:59 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Atatürk Anadolu Lisesi Başarılı Bir Eğitim Dönemi Geçirdi

Atatürk Anadolu Lisesi Başarılı Bir Eğitim Dönemi Geçirdi

Tokat’ın köklü eğitim kurumlarından Atatürk Anadolu Lisesi başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ın başarılı liseleri arasında ilk sıralarda yer alan Atatürk Anadolu Lisesi eğitim ve öğretimde yakaladığı kaliteyi sürdürürken, başarı çıtasını da yükseltiyor. Lisede değişik konu başlıklarında seminerler, kariyer günleri, kermes etkinlikleri, yeni öğrencilere yönelik uyum programları, üniversite tanıtım günleri ve teknoloji bağımlılığı konularında bilgilendirmeler yapılıyor. Lisede hem öğrencilere hem de öğrenci velilerine yönelik gerçekleştirilen bu bilgilendirmeler ve eğitim seminerlerine yoğun ilgi gösteriliyor.

 

Öğrenci ve velilerin bu ilgisi karşısında mutlu olduklarını belirten Okul Müdürü Mustafa Dizman, “Gençlerimizin yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar velilerimizin de emeği vardır. Şunu unutmayalım ki iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Aile, değerlerine ne kadar sahip çıkarsa toplum da o kadar sağlam olur. Bu şiar ve anlayışla değerli öğrencilerimizin kıymetli velilerine yönelik ‘Aile İçi İletişim’ başlığı altında bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdik. Bütün çabamız mutlu aile, mutlu öğrenci ve mutlu okul perspektifini yakalamak içindir.” dedi.

 

“AİLE İÇİ İLETİŞİM”

 

Okulun Konferans salonunda gerçekleştirilen “Aile İçi Eğitim” programının birinci haftasında “Gelişim nedir?”, “Ergen nedir?”, “Ergenin gelişimsel özellikleri nelerdir?”, “İletişim nedir?”, “İlişki Nelerdir?” ve “Aile içi İletişim nasıl olmalıdır?” konuları üzerinde bilgilendirmeler yapıldı. 4 hafta süren bilgilendirmelerde daha sonra “Bağımlılık nedir?”, “Teknoloji bağımlılığı nedir?”, “Bağımlılıktan korunma yolları nelerdir?” konu başlıkları anlatıldı.

 

Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Dizman bu bilgilendirmeler hakkında yaptığı açıklamada, “İletişim ve ilişki tanımı üzerinde durularak, iletişimi başlatmakla ilgili bir etkinlik daha yapılmıştır. İletişim engelleri konulmuş, mesafenin iletişimdeki etkisi ikinci etkinlik üzerinden açıklanmıştır. ‘Aile içi demokratik ortam nasıl olmalıdır?’, ‘Risk nedir?’, ‘Ortaöğretim çağındaki çocukları bekleyen riskler nelerdir?’, ‘Bağımlılık nedir?’, ‘Madde bağımlılığı nedir nasıl korunur’, ‘Veli olarak neler yapabiliriz?’ konuları üzerinde de bilgilendirmeler gerçekleştirilmiştir” ifadelerini kullandı.

 

KERMESLERDEN ELDE EDİLEN GELİR MEHMETÇİK VAKFI’NA

 

Okulda düzenlenen kermes programları ile de adından söz ettiren lise, kermeslerden elde edilen geliri Mehmetçik Vakfı’na gönderdi. Kermeslerde, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma amacı güdülerek elde edilen gelir başta Mehmetçik Vakfı’na gönderilmek üzere, ihtiyaçlı öğrenciler için de harcanıyor.

 

Öte yandan “2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Ortaöğretime Uyum Programı” ile okula yeni gelen öğrencilere farklı farklı etkinlik ve oyunlarla ‘hoş geldiniz’ diyen lise, bu uygulaması ile de takdir topladı. “İsimler ve Hareketler”, “Sıfatlar ve İsimler” ve yöneticilerden yeni gelen öğrencilere ‘hoş geldiniz’ sunumlarıyla gerçekleşen uyum programlarına katılan öğrenciler, memnuniyetlerini ifade ettiler.

 

Lisede ayrıca, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Mustafa Can Yıldırım 12’inci sınıf öğrencileriyle buluşturuldu. Buluşmada, “Üniversite ortamında hukuk bölümü”, “üniversite sınavına hazırlık süreci” gibi konularda öğrencilerle soru cevap etkinliği gerçekleştirildi.

 

“KARİYER GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ

 

Atatürk Anadolu Lisesi “Kariyer Günleri” etkinlikleri kapsamındaki çalışmalarına da yıl boyunca devam etti. Okulda; Doktor Berkin Karaman, Hemşire Sebile Selvitopu, Diyetisyen Sema Yakıştıran Barut, Anestezi Uzmanı Dr. Funda Durmaz, Paramedik Hasan Nacak, Odyolog Sinan Bakırcı, Bilgisayar Mühendisi Emre Güner, İnşaat Mühendisi Alper Fatih Çıtak, Jeoloji Mühendisi Rukiye Yılmaz, Mimar Oya Utku ağırlandı.

11 ve 12. sınıf öğrencilerinin meslek seçimi, meslek seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiği ve kendi alanlarının öğrencilik ve iş hayatındaki süreçleri hakkında bilgi almaları sağlanırken, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tahsin İlhan ve okul mezunlarından Avukat Ziya Sürün öğrencilerle buluşturuldu.

 

LİSENİN KIZ PANSİYONU DA ÖĞRETİM DÖNEMİNİ YOĞUN ETKİNLİKLERLE GEÇİRDİ

 

Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu da eğitim öğretim dönemini birçok etkinlik düzenleyerek geçirdi. Kültür-Sanat etkinlikleriyle öğrencilerin buluşturulduğu etkinlikler yıl boyunca devam etti. Yeni eğitim öğretim yılına pansiyonda kalacak olan öğrenciler çiçek ve çikolatalarla karşılandı. Kız Pansiyonu’nda kalan öğrencilere “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında bir söyleşi düzenlendi. Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi ve aynı zamanda Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Öğük tarafından gerçekleşen söyleşide, “Şiddet karşısında ne yapmalı?” başlıklı sunum gerçekleştirildi.

 

Sivas Devlet Tiyatrosu’nun Tokat’a gelerek sahneye koyduğu “Geçmiş Zaman Olur ki” adlı oyununu izleyen Kız Pansiyonu öğrencileri, daha sonra da sinemaya giderek “Müslüm” adlı filmi izlediler. Öğrenciler ayrıca, Tokat’taki sanatsever Kemal Atangür’e ait “Hacivat-Karagöz Köftecisi”nde sergilenen Molliere’nin “Tartuffe (Şarlatan)” adlı oyunu da izleyerek keyifli vakit geçirdiler. Pansiyon öğrencileri ayrıca usta tiyatro sanatçılarının rol aldığı “Hayat Kime Güzel” adlı oyunu izleme imkanı da buldular.


tokat atatürk anadolu lisesi ile ilgili görsel sonucu


tokat atatürk anadolu lisesi ile ilgili görsel sonucu
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]