• 0

12 Mayıs 2019, 15:22 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Kadim Durmaz Mecliste Konuştu: 'Teknolojik Sera'yı Biz de isteriz'

Kadim Durmaz Mecliste Konuştu: 'Teknolojik Sera'yı Biz de isteriz'

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz 9 ile kurulması planlanan Teknolojik Sera projesine Tokat’ın da eklenemsini talep etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz TBMM Genel Kurulunda Tokat’ta seracılığın geliştirilmesi ve sebze- meyve fiyatları hakkında bir konuşma yaptı. Durmaz konuşmasında şu görüşleri savundu:


"Bugün sebze meyve fiyatlarını dengelemek için kurulması planlanan Sera A:Ş çok önemli ve umut verici bir adımdı. Fakat uygulanma tarihi bile henüz Bakanlıkça belirlenmemiş. Hangi yıl hayata geçecek? Ne zaman uygulanır bilmiyoruz. Dilerim bu proje bir an önce gerçekleşir ve artık şehirlerimiz kalkınmaya, çiftçimiz üretmeye halkımız ucuz meyve sebze yemeye başlar. Bakanlığın bu proje için seçtiği seçtiği 9 il bulunuyor. Tokat neden bu proje içinde yok. Tokat en önemli sebze ve meyve üretim merkezi, çok önemli jeotermal kaynaklara sahip. Aynı zamanda seracılık için de en verimli ovalara sahip. Tokat’ın üç önemli büyük ovası Niksar, Erbaa ve Kazova sit alanı ilan edilmiş, koruma altına alınmıştır. Tokat seracılık açısından potansiyeli olan fakat bu şans verilmeyen ildir. Geçmişte bu bölgede bir modern sera kurulumu için ön çalışmalar da yapılmıştır.  Bir diğer yönden Tokat'ta sanayiciler açısından da seracılığa dair bir deneyim ve beceri oluşmuştur. Bu örneklerde de göründüğü üzere Tokat modern seracılık için çok önemli bir potansiyele sahiptir.  Bu proje Tokat’ta da uygulanırsa, sektöre büyük katkı sağlayacak."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Kadim Durmaz, Tokat, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]